EŞREF SOMTÜRK KOŞUSU’NU LUPO UNO KAZANDI

27 Ekim 2019 Pazar günü VELİEFENDİ Hipodromu‘nda yapılan günün bir diğer önemli mücadelesi olarak kayıtlara geçen; EŞREF SOMTÜRK KOŞUSU‘nu (KISA VADE-8), Kemal KURT‘un sahibi olduğu LUPO UNO (Holy Roman Emperor – Fiddler’s Moll / Dr. Devious) isimli safkan bincisi Ahmet ÇELİK idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1600 metrelik çim pistte yapılan ve 94.000 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; JACK SPARROW (Mendip – Marshmallow / Luxor) ikinci, PADRE PADRONE (Thewayyouare – Ribella / Revoque) üçüncü ve KAYI OVASI (Pan River – Star Baby / Thunder Bolt) dördüncü olarak tabelayı tamamlamışlardır. 

Koşunun kazananı LUPO UNO için bitiriş derecesi 1.36.39 olurken, farklar Burun – 1/2 Boy – 5,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

EŞREF SOMTÜRK

1917 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Eşref Somtürk, 1938 yılında Harbiye’den mezun olmuştur. Kulübümüz bünyesinde Ankara Hipodrom Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulunan Eşref Somtürk, 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü’ne Asli Üye seçilmiştir. 1994 yılında vefat eden, sahalarımızda uzun yıllar yöneticilik, at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Asli Üyemizi anısına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.