ESAT ÖZBİLEN KOŞUSU’NU MISS HELIN KAZANDI

2 NİSAN 2017 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA GÜNÜN BİR DİĞER ÖNEMLİ MÜCADELESİ OLAN “ESAT ÖZBİLEN KOŞUSU” KAZANANI “MISS HELIN” OLDU

2 Nisan 2017 Pazar günü ADANA’da yapılan bir diğer önemli yarış; TJK’nın asli üyelerinden merhum ESAT ÖZBİLEN (Bin Ajwaad – Golden Victory / ACCLAMATION) adına düzenlenen koşuydu… Remzi AYYILDIZ‘ın sahibi olduğu MISS HELIN isimli safkan, jokeyi Ahmet ÇELİK ile birinciliğe uzandı.

ESAT ÖZBİLEN KOŞUSU (KV-6/D); 1400 mt.’lik kum pistte ekranlara gelmişti… Koşuyu FLASHING GIRL(Luxor – Umutlu / STRIKE THE GOLD) ikinci olarak tamamlarken, SMILING BABY (Dai Jin – Sheriff’s Posse / SILVER DEPUTY) koşunun üçüncüsü, CARPE KOI (Lion Heart – Nihalim / ROYAL ABJAR) de tabelanın son sırasında yer aldı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Gülfer Bekiroğulları’na kupayı, merhum Esat Özbilen’in eşi Nihal Özbilen verdi. Törende ayrıca merhumun kızı Çiçek Şah Paksoy da günün anısına Gülfer Bekiroğulları’na çiçek takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

ESAT ÖZBİLEN

1920 Adana doğumlu Esat Özbilen, Borsa Meclis Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Asliye Hukuk Mahkemeleri’nde bilirkişilik görevleri yanı sıra sahalarımızda uzun yıllar at sahipliği ve yetiştiricilik yapmıştır. Adana ve İstanbul hipodromlarında Komiserler Kurulu üyeliği ve başkanlığı yaptıktan sonra Yüksek Komiserler Kurulu üyeliği görevinde de bulunmuştur.

2007 yılında kaybettiğimiz Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Esat Özbilen, anısına düzenlenen bu koşuda saygı ve rahmetle anıyoruz.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!