12 NİSAN 2017 İSTANBUL’DA GÜNÜN SON ÖNEMLİ MÜCADELESİ OLAN “ERGİN TALAY KOŞUSU” KAZANANI “PERSHING” OLDU

12 Nisan 2017 Çarşamba gecesi VELİEFENDİ Hipodromu’nda üst üste önemli mücadeleleri seyrettik… Nefes kesen yarışlarda günün son heyecan verici koşusu ise 1988 yılında vefat eden TJK asli üyesi merhum ERGİN TALAY adına düzenlenen koşu oldu. ERGİN TALAY KOŞUSU‘nu (KV-8/S), Kamil KAHYAOĞLU‘nun sahibi olduğu PERSHING (Scarface – Orse Gül / Sri Pekan) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzandı.

1400 mt.’lik çim pistte izlediğimiz ve 75.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuda ikinciliği, düzlük üzeri liderliği alan fakat son metrelerde dış kulvardan gelen rakibine mağlup olan COPPERFIELD (Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For) elde ederken, YENİLMEZ (Kaneko – Solitaire / Royal Abjar) üçüncü, kır tay BEST SPOT (Victory Gallop – Beneklikız / Play Boy I) ise dördüncü oldu.

Kazanan PERSHING için koşunun bitiriş derecesi 1.21.99 olurken, farklar  1,5 Boy – Uzak – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına Ankara’da başlayan, ardından kış sezonunu Adana’da geçiren PERSHING, yarış kariyerinin üçüncü birinciliğine, Ergin Talay Koşusu’nu kazanarak ulaştı.

ERGİN TALAY

13 Mart 1939 tarihinde İstanbul’da doğan Ergin Talay, Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. 1984 yılında TJK Asli Üyesi olmuştur. Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığı görevinde bulunan, yarışçılığımıza ve yetiştiriciliğimize birçok hizmetler veren Talay, elim bir trafik kazası sonucu 16 Eylül 1988 tarihinde vefat etmiştir. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.