İSTANBUL Veliefendi Hipodromu’nda, merhum TJK Asli Üyesi “ERGİN TALAY” anısına düzenlenen KISA VADE-8 mücadeleyi BODYGUARD HERO kazanmıştır.

Fedai KAHRAMAN’ın sahibi olduğu ve jokeyi Halis KARATAŞ idaresinde ERGİN TALAY KOŞUSU’na (KISA VADE-8 /S) katılan BODYGUARD HERO (Lonhro – Your Flame In Me / Boundary), başarılarına bir yenisini ekleyerek daha da adından söz ettireceği sinyallerini verdi…

BURSA’da MAIDEN’a veda ettikten sonra AVŞA ADASI koşusunu kazanan BODYGUARD HERO bu defa VELİEFENDİ Hipodromu’nda ERGİN TALAY koşusu ile adını birinciliğe yazdırmayı unutmadı.

1400 metrelik çim pist üzerinde yapılan ve birincilik ikramiyesi 80.000 TL olan mücadelede; İkinciliği HAS (Country Reel – Olive Lady / Always A Classic) elde ederken, TALİPCAN (Sir Prancelot – Anyuta / Singspiel) üçüncü, kır safkan THE GRAY (Three Valleys – Amarilou / Slicky) ise tabelanın son basamağını oluşturdu.

Koşuyu kazanan BODYGUARD HERO için koşunun bitiriş derecesi 1.21.92 olurken, farklar 3 Boy – 4 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

ERGİN TALAY

13 Mart 1939 tarihinde İstanbul’da doğan Ergin Talay, Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. 1984 yılında TJK Asli Üyesi olmuştur. Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığı görevinde bulunan, yarışçılığımıza ve yetiştiriciliğimize birçok hizmetler veren Talay, elim bir trafik kazası sonucu 16 Eylül 1988 tarihinde vefat etmiştir. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.