12 MART 2017 İZMİR ŞİRİNYER HİPODROMU’NDA YAPILAN “EGE DERBİSİ KOŞUSU” KAZANANI YİNE “CEMCEM” İSİMLİ SAFKAN OLDU

12 Mart 2017 Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilen günün önemli mücadelesi olan EGE DERBİSİ KOŞUSU‘nu (AÇIK GR-2), Francesco SPONZA‘nın sahibi olduğu CEMCEM (Akındayım – Gloriana / Marlin) isimli safkan jokeyi Özcan YILDIRIM ile kazanmayı başardı.

Üst üste 5., toplamda ise 21. kez zafere uzanan CEMCEM, bu önemli koşunun kupasını, ikinci kez ekürisine armağan etti. İzmir Şirinyer Hipodromu’nda start aldığı 19 koşunun sadece birinde tabela dışında kalarak, üst düzey bir istatistiğinde mimarı olan başarılı safkan, jokeyi Özcan Yıldırım ile de 13. kez birincilik elde etmiş oldu.

2200 mt.’lik kum pistte yapılan ve 165.000 TL ikramiyeli koşuda, startla beraber numarayı alan ve hiç bir rakibini yanına yaklaştırmayan CEMCEM isimli safkanın ardında  ikinciliği, Mehmet Kaya idaresindeki KAFKASLI (Green Gönen – Aloha II / Barbar) elde ederken, koşuyu grubun arkasında takip etmeyi tercih edenFAST FLYING STAR (Dai Jin – Free Fighter / Mujdahit) sonlardaki atakları ile Gökhan Gökçe idaresinde üçüncü, Barış Kurdu ile bu önemli mücadelede boy gösteren DOMBRA (Perfect Storm – Dixie Darlene / Revoque) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan CEMCEM için koşunun bitiriş derecesi 2.20.84 olurken, farklar Uzak – 5 Boy – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ethem Filizdayılar’a kupasını, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan verdi.

Törene, TJK Asli Üyeleri Adem Erdölek ve Aslan Savaşan, İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.