Türk yetiştiriciliğine uzun yıllardır önemli safkanlar veren başarılı aygır Royal Abjar, 4 Aralık 2016 tarihinde Karacabey Pansiyon Hara’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle  hayatını kaybetmiştir.

1991 doğumlu aygır yarış yaşamına 1994 yılında başladı. Royal Abjar 2 yaşlılığında start almadı. 3 yaşında 7 kez, 4 ve 5 yaşlarında ise 2 kez olmak üzere toplam 11 kez start almıştır. Bu startlarında 6 birincilik, 2 ikincilik, 1 de üçüncülük elde eden Royal Abjar, Mehl Muelhens Rennen (G2), German 2000 Guıneas (G2) ve Oettingen Rennen (G3) koşuları galibidir.

1997 yılında İrlanda’da aygırlık hayatına başlayan Royal Abjar, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınarak 2001 yılından itibaren yetiştiricilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Ülkemizde üst düzey bir hara performansı bulunan Royal Abjar’ın en başarılı temsilcileri arasında FAIRSONNİHALİMHARPUTLU GAGKOŞROYALVICTORYELIXIROCEAN BLUEALAYELÇARÇIRAFRENKLİRÜZGARIOĞLUM EMRESTROMBOLIMAMMA MIALEVENTCAN ve MY LIFE sayılabilir.

Royal Abjar, bazı sağlık sorunlarından dolayı 2014 yılından bu yana aşım yapamamaktaydı. Başarılı aygır, kısrak babası olarak da yetiştiriciliğimize önemli katkılarda bulunmuştur.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.