DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KOŞUSU’NU KAZANAN ÇİRÇUZ OLDU

“Kadınlar için koşuyoruz!” sloganıyla bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Günü Koşusu, 7 Mart 2020 Cumartesi akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda saat 20:00’de gerçekleşmiştir.

1500 metrelik kum pist üzerinde yapılan ve 63.500 TL birincilik ikramiyesi bulunan DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KOŞUSU‘nu (KISA VADE-6/Dişi), Ümit BEKMEZCİ‘nin sahibi olduğu ve Halis KARATAŞ idaresinde start alan ÇİRÇUZ (Kaneko – Berkette / Bernstein) kazanmayı başardı…

Günün dördüncü mücadelesi olarak ekranlara gelen koşuda; Kadınların sosyal yaşamda uğradıkları ayrımcılık, baskı ve şiddete dikkat çekmek, toplumda bu konuya dair farkındalığı artırmak amaçlarıyla ilk kez 2017’de düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Koşusu, bu yıl da Veliefendi Hipodromu’nda kalabalık tribünler ve büyük bir davetli kitlesi önünde gerçekleşmiştir.

Kazanan safkan ÇİRÇUZ rahat bir şekilde birinciliğe uzanırken, LADY OF PARTHENIA (Kaneko – Golden Night / Luxor) ikinci, SAETTA (Kaneko – Polente / Unaccounted For) üçüncü ve BONUS (Bushranger – Celtic Dance / North Light) da tabelayı tamamlayan son isim oldu.

ÇİRÇUZ için bitiriş derecesi 1.29.95 olarak kayıtlara geçerken, farklar 5 Boy – 3 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Yarış sonrası Şeref Tribününde bir kupa töreni düzenlenmiştir. Koşuyu kazanan tayın sahibi adına Neşe Doğan’a kupasını TİGEM Genel Müdürü ve YKK Üyesi Ayşe Ayşin Işıkgece takdim etmiştir.

Aynı gün saat 19.00’da açılışı yapılan Fark Yaratan Emekçi Kadınlar fotoğraf sergisinde hikayelerine yer verilen “Emekçi Kadınlar”a plaket ve çiçek takdim edilmiştir.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.