2004 yılında hayatını kaybeden, TJK Genel Sekreterlik, Muhasip Üyelik ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulunan merhum Dinçer Cebeci‘yi, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda adına düzenlenen koşuyla bir kez daha saygıyla andık.

5 Mayıs Cuma günü, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start aldığı çim pistteki 2100 metre mesafeli koşuyu (KV – 9 / S), Bedri Akbulut’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion / PHARLY) jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

Yarış kariyerinin en önemli başarısına, Dinçer Cebeci Koşusu’nu kazanarak ulaşan ZAFER ATEŞİ, bu galibiyetiyle birlikte kariyerindeki 3’üncü birinciliğini elde etti.

8 safkanın birincilik için piste çıktığı günün bu önemli koşusunda ikinciliği GAZIBORA KHAN (Native Khan – Enhance / ENTREPRENEUR) elde ederken, REBEL YELL (Dai Jin – Shaw Avenue / WEST BY WEST) koşunun üçüncüsü, NAÇAL (Scarface – Kurtis / SPECTRUM) isimli tay da koşuda dördüncülüğü elde etti.

Koşu sonrası Winner Circle alanında düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Bedri Akbulut’a kupasını Selma Cebeci verdi.

Törene, TJK Genel Saymanı M. Ercan Emre, TJK Asli Üyesi Nusret Balkaroğlu, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

Dinçer Cebeci

16 Nisan 1938 tarihinde Düzce’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi ve 25 Kasım 1966 tarihinde avukatlığa başladı. Birçok yarış atı yetiştirdi ve dereceye giren atları ile birçok kupanın da sahibi oldu. Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreterliği, Muhasip Üyeliği ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Resim ve şiire düşkün olan Cebeci, 30 Aralık 2004 yılında vefat etti. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.