11 Haziran 2017 İZMİR yarışlarında günün son önemli yarışı olarak ekranlara gelen DAVIDE FRANCO KOŞUSU‘nu, H. Hüseyin TEMEL‘in sahibi olduğu DOMBRA (Perfect Storm – Dixie Darlene / Revoque) isimli safkan, jokeyi Barış KURDU idaresinde kazanmayı başardı.

2000 metre kum pistte yapılan koşuyu (KV – 8 / S) TAHİRİ (Sabırlı – Saichania / Saddlers Hall) ikinci, MORE THAN A GAME (Awesome Again – Infomint / Key To The Mint) üçüncü, BAVİ REŞ (Yonaguska – White Diamond / Dilum) isimli safkan da dördüncü olarak tamamladılar. 62.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar, burun – uzak – ½ boy olarak sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi H. Hüseyin Temel’e kupayı Ginette Franco verdi. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile Franco Ailesi de katıldı.

Davide Franco

1928 İzmir doğumlu olan Davide Franco, Saint Joseph Fransız Koleji’ni bitirdi. 1951 yılından itibaren İzmir’de ihracat işiyle uğraşan Franco, Göztepe Spor Kulübü’nde futbol, voleybol ve basketbol oynadı. 25 yıl yelkencilik yaptı ve “Snipe” sınıfında Türkiye birincisi oldu. Aynı kulüpte yöneticilik de yaptı. 1987 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi olan Davide Franco, at sahibi ve yetiştirici olarak büyük hizmetlerde bulundu. Devir isimli atıyla, unutulmaz yarışlar kazandı. 1971 yılında İtalya Cumhuriyeti Nişanı alan Davide Franco, evli ve bir kız çocuk babasıydı. 2014 yılında atçılık camiasına veda ederek aramızdan ayrıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.