CUMHURİYET KOŞUSU’NU TAYKUT KAZANDI

27 Ekim 2018 Ankara’da günün bir sonraki önemli yarışı CUMHURİYET KOŞUSU’nda, Serkan YILDIZHAN’ın sahibi olduğu TAYKUT (Özgünhan – Bereket / Volga.2) isimli safkan, Halis KARATAŞ idaresinde birinciliğe uzanmayı başarmıştır.

1.390.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1600 metrelik çim pistte yapılan CUMHURİYET KOŞUSU‘nda; Son 200 metrede rakiplerinden ayrılarak TAYKUT’la birincilik mücadelesine giren SERDÜMEN (Tamerinoğlu – Birgican / Çelebi.1) ikincilikte kaldı. (G1) Niğbolu ve Veliefendi Koşuları galibi kır erkek safkan yarışa Özcan Yıldırım idaresinde katılmıştı. Son startında Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’nu (G1) üçüncülükle tamamlayan BATMANASLANI (Tamerinoğlu – Kırsultan / Demirkır) jokeyi Gökhan Kocakaya ile bu koşuda da üçüncülükte yer aldı. 2017 yılı Plevne Koşusu (G2) galibi BUDAKHAN (Turbo – Şilan / Haberbatur) ise 1 boy geç başladığı koşudan jokeyi Deniz Yıldız’la dördüncü olarak ayrıldı ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Yarışı kazanan TAYKUT için bitiriş derecesi 1.49.19 olurken, farklar 2 Boy – 6 Boy – 2 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi Serkan Yıldızhan’a kupasını Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Mustafa Aksu verdi.

Safkanın antrenörü Bedri Akbulut ve jokeyi Halis Karataş da plaketlerini Mustafa Aksu’nun elinden aldılar.

Kupa törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, TJK Başkanı Serdal Adalı ve Asli Üyemiz İnci Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.