4 Şubat 2017 Cumartesi günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromu'nda yapılan "ÇUKUROVA KOŞUSU" kazananı KADHAN oldu.

4 Şubat 2017 Cumartesi gecesi ADANA YEŞİLOBA'da günün önemli mücadelesi olan "ÇUKUROVA KOŞUSU" (AÇIK GR-2) için 4 Yaşlı Arap safkanları start aldı. Koşuyu N.CEHDİ ADVAN'ın sahibi olduğu KADHAN (Turbo – Kirazkızı / Şövalye) isimli safkan, jokeyi Müslüm ÇELİK ile birinciliğe uzanmayı başardı. 

Yarış başlar başlamaz, ilk sırayı alan KADHAN koşunun sonuna kadar birinciliğini sürdürerek rakiplerini geride bıraktı. Çukurova Koşusu'ndan galip ayrılan safkan, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle üst üste 3., toplamda ise kariyerinin 8. birinciliğine ulaştı.

1500 mt.'lik kum pistte düzenlenen koşuda 4 yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Birincilik ikramiyesi 165.000 TL olan koşuda ikinciliği, Mücahit Bayır idaresindeki BABA AHMET (Turbo – Nevrez Hanım / Haberbatur) elde ederken, bu iki safkanın hemen arkasında yer alan KOZAN DAĞI (Bürküthan – Gündalan Kızı / Yıldızağa) Ahmet Çelik ile üçüncü, Nurettin Şen ile bu önemli mücadelede boy gösteren LORD (Yalaz – Tektaha / Hastay) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan KADHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.44.81 olurken, koşuda farklar 1,5 Boy – 3 Boy – Uzak şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın ilgilisi Asım Fikri Advan'a kupasını, Adana Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan verdi.

Kazanan atın ilgilisi Asım Fikri Advan'a çiçeğini Aslıhan Beyazıt verirken, TJK Asli Üyesi Faruk Tınaz ise, Adana Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan'a bir hediye verdi. Törene, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile TYAYSD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Yakup Elgaç ile Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü üyeleri de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.