ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KOŞUSU’NU RUNNER BALL KAZANDI

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda, 3 yaşlı safkan İngiliz erkek taylarının, Gazi Koşusu öncesi Ankara da ki önemli randevularından biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu, 9 koşulu programın 7. koşusu olarak gerçekleşti.

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’nu (Açık-G3), Nurbiye Gülerce’nin sahibi olduğu, Mustafa Berberoğlu tarafından yetiştirilen doru erkek safkan RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı.

4 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran RUNNER BULL, Toroslar Koşusu (G2), Ceyhan Koşusu (A3) ve Orhan Meker Koşusu (KV-18) ikincisi, Tendürek Koşusu (A3) üçüncüsüdür.

Çevre ve Bakanlığı Koşusu, 3 yaşlı safkan erkek İngiliz taylarının katılımıyla gerçekleşti. 9 safkanın mücadele verdiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlendi. Geçmiş koşu performansları başarılı tayların bir araya geldiği, birincilik ikramiyesi ise 170.000 TL olan koşunun ikinciliğini, GÜRSOYHAN (Lion Heart – Jamaica Affair / Black Tie Affair) Özcan Yıldırım ile elde ederken, CİHAN PEHLİVANI (Mali – Kehribar / Dr. Devious) Akın Sözen idaresinde üçüncü, Ayhan Kurşun ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’na katılan SİNYOR ŞAMİL (Scarface – Figaro / Senor Speedy) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan RUNNER BULL için koşunun bitiriş derecesi 1.34.65 olurken, farklar 3 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına Gülnur Gülerce’ye kupasını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu verdi. Törene, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Tören sonrası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu Ankara Hipodromu’nda ata bindi.

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!