ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KOŞUSU’NDA KAZANAN KUZEY KAFKASYALI OLDU

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KOŞUSU‘nu (AÇIK G-3), Tolga KARAKARTAL‘ın sahibi olduğu KUZEY KAFKASYALI (Luxor – Uba / River Special) isimli safkan, jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde fotoyu önde geçmeyi başardı. Son 200 metrede dışardan sprinte kalkan KUZEY KAFKASYALI güzel bir birincilik elde etti.

1600 metrelik çim pistte gerçekleştirilen ve 152.000 TL birincilik ödülü bulunan mücadelede; ALKANDROS (Luxor – Thinker Bell / Always A Classic) jokeyi Müslüm ÇELİK ile ikinci, Akın SÖZEN ile koşuya katılan ATEŞİN KANATLARI (Mendip – Ayva Sarı / Anabaa Blue) üçüncü ve startla birlikte liderliği alarak sonlara kadar rakiplerine direnen MADENCİ (Utopia – Madencikızı / Red Bishop) ise Hışman ÇİZİK ile pistten dördüncü olarak ayrıldı.

Kazanan safkan KUZEY KAFKASYALI için bitiriş derecesi 1.37.09 olurken, farklar da 3 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına yetiştiricisi Onur DİLBAZ’a kupasını Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat ÇİFTÇİ takdim etti.

Kupa törenine Çevresel Etki Değerlendirmesi Şube Müdürü Nüket ERCAN, TJK Asli Üyeleri İnci ÖZDEMİR ve Hayrettin KARAMAZI ile Ankara Hipodrom Müdürü Abdullah DEMİRCİ‘de katıldı.