CEMCEM İKİNCİ KEZ 9 EYLÜL KOŞUSU'NU KAZANDI

29 OCAK 2017 Pazar günü İZMİR ŞİRİNYER HİPODROMU'nda ekranlara gelen günün önemli yarışı olan "9 EYLÜL KOŞUSU" (AÇIK GR-2) kazananı FRANCESCO SPONZA'nın sahibi olduğu "CEMCEM" isimli safkan oldu. Bilindiği üzere 9 EYLÜL Koşusu, İzmir yarış programının dördüncü mücadelesi; 26 Ağustos'ta başlayan BÜYÜK TAARRUZ HAREKATI sonucu, Türk Ordusunun Yunan işgali altındaki İZMİR'e girdiği tarih olan 9 Eylül adına düzenlenmiştir… Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda CEMCEM (Akındayım – Gloriana / Marlin) isimli safkan, jokeyi Özcan YILDIRIM ile starttan çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yaparak birinciliğe uzanmayı başardı.

Son metrelere kadar büyük bir mücadelenin yaşandığı koşuyu kazanmayı başaran CEMCEM, üst üste 4., toplamda ise 20. biriciliğine ulaştı. Başarılı safkan son olarak, 6 Ocak tarihinde yine İzmir Şirinyer Hipodromu'nda katıldığı Körfez Koşusu'nu (KV-8) bugünkü jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başarmıştı.

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının müthiş birincilik mücadelesine sahne olan kum pistteki 1900 metre mesafeli koşuda, kazanan CEMCEM isimli safkanın ardında ikinciliği, Halis Karataş idaresindeki KINOWA (Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed) elde ederken,  BAVİ REŞ (Yonaguska – White Diamond / Dilum) Kadir Tokaçoğlu ile üçüncü,  son atakları ile 9 Eylül Koşusu'na Deniz Yıldız ile katılan DOMBRA (Perfect Storm – Dixie Darlene / Revoque) de dördüncü olarak koşuyu tamamladı.

148.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan CEMCEM için müddet 2.00.71 olurken, farklar 1/2 Boy – Uzak – Uzak şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Francesco Sponza'ya kupasını, İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler ile İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.