Birbirinden önemli koşuların düzenlendiği 5 Mayıs 2017 Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, programın son kupalı mücadelesi Ünlü Türk denizcisi Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa adına düzenlenen Barbaros Hayrettin Koşusu’ydu. (KV-9/S/DHÖW). Saat 20.30’da gerçekleşen koşuyu; 2014-2015 ve 2016 yıllarında olduğu gibi, Engin Alagöz’ün sahibi ve yetiştiricisi olduğu 7 yaşındaki al erkek safkan GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert – Kalamış Esintisi / Kalamış) ilk kez buluştuğu jokeyi Selim Kaya idaresinde kazanmayı başardı.

62. startından 41. birinciliğini çıkarmayı başaran GÜMBÜRGÜMBÜR, Barbaros Hayrettin Koşusu’nu 4. kez üst üste kazanarak oldukça önemli bir başarının da mimarı oldu. 7 yaşındaki safkan son olarak, 5 Mart 2017 tarihinde, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda katıldığı Pamukkale Koşusu’nu (KV-8), Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanmayı başarmıştı.

4+ yaşlı safkan Arap atlarının start aldığı  Barbaros Hayrettin Koşusu, kum (sentetik) pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. 5 safkanın birincilik için mücadele verdiği ve keyifli bir mücadeleye sahne olan koşunun ikinciliğini, ŞAHİNTER (Tamerinoğlu – Elasay / ÖZGÜN) elde ederken, MERİH (Bilgin – Necme.38 / RÜZGAR 30) üçüncü, ŞÜKRÜ (Kaizbert – Akıldefteri / ABRASIV) de dördüncü olarak koşuyu tamamladı. Kazanan GÜMBÜRGÜMBÜR için koşunun bitiriş derecesi 2.24.95  olurken, farklar 3 boy – 1/2 boy – 3 boy   şeklinde sonuçlandı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.