AYASOFYA KOŞUSU’NDA PERİ LİNA BİRİNCİLİĞE UZANDI

Dünya genelinde mimarlık tarihinin ayakta kalan en önemli mimari eserleri arasında gösterilen Ayasofya Kilisesi, Bizans İmparatoru Konstantios tarafından M.S. 360 yılında inşa ettirildi. ‘Kutsal Bilgelik’ anlamına gelen Ayasofya, 15. yüzyılın ortalarına dek imparatorların taç giydiği ve diğer önemli seremonilerin gerçekleştirildiği kültürel bir etkinlik alanı niteliği taşıyordu. 1453 yılında Osmanlı Devleti’nin İstanbul’u fethetmesiyle birlikte camiye dönüştürülen yapı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile 1935 yılında müze olarak kullanılmaya başladı ve o tarihten itibaren her yıl yerli-yabancı milyonlarca turistin uğrak yeri haline geldi. Küresel kültür mirasının en nadide yapılarından birisi olan Ayasofya adına düzenlenen koşu (A2/Dişi), 17 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul programının bir diğer önemli yarışı olarak ekranlara gelmiştir…

AYASOFYA KOŞUSU AÇIK A-2/Dişi yarışında; Fedai KAHRAMAN‘ın sahibi olduğu PERİ LİNA (Falco – Efisia / Efisio) isimli safkanı, jokeyi Selim KAYA ile starttan çıktığı gibi kazanmayı başardı.

2000 metrelik kum pistte yapılan ve 209.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan yarışta; FLASHING GIRL (Luxor – Umutlu / Strike the Gold) ikinci, BLACK CHINESE (Out of Control – The De Chine / Kendor) üçüncü ve ALLEGRO FIDDLE (Native Khan – Hey Fiddle Fiddle / One Cool Cat) ise tabelayı tamamlayan son isim oldu.

Koşuyu kazanan PERİ LİNA için bitiriş derecesi 2.04.30 olurken, farklar 2,5 Boy – Baş – 1,5 Boy şeklinde neticelenmiştir…

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Alper Ciğer, kupasını TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk’ün elinden aldı.

Törene; TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.