AYASOFYA KOŞUSU KAZANANI MISS HELİN OLDU

Bizans İmparatoru I. Jüstinyen döneminde katedral olarak inşa edilen Ayasofya’nın kelime anlamı “kutsal bilgelik”tir ve bu Ortodoks Hristiyanlık’ta Tanrı’nın üç niteliğinden biri sayılır. Yapımı 5 yıl sürmüştür (532-537) ve mimarları Miletli İsidoros ile Trallesli Anthemius’tur. 16. yüzyılda yorgunluk ve dayanıksızlık belirtileri gösteren Ayasofya, Mimar Sinan’ın uzun mesaileri ve akıllıca müdahaleleri ile yıkılmaktan kurtulmuştur. 1481 yıllık ömrünün 916 yılını katedral, 482 yılını cami olarak geçiren bu tarihi yapı, 1935’ten bu yana müze olarak hizmet vermektedir. Dünyanın en eski ve en önemli eserlerinden olan Ayasofya adına 11 Kasım 2018 Pazar günü düzenlenen (Açık-A2/D) mücadele, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yaz sezonunun son Grup koşusu olarak gerçekleşmiştir.

11 Kasım Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılan AYASOFYA KOŞUSU‘nu (AÇIK A-2/D), Remzi AYYILDIZ‘ın sahibi olduğu MISS HELİN (Bin Ajwaad – Golden Victory / Acclamation) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

Bu yıl katıldığı 8 koşuda 4 kez potoyu önde bulan MISS HELİN’in galibiyetleri arasında Zübeyde Hanım (G2) ve A.Cemal Kura (G3) Koşuları da bulunuyor.

220.000 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; MISS HELİN için bitiriş derecesi 2.05.86 olarak belirlenmiştir. Farklar ise; Boyun – Boyun – 2 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

2000 metrelik uzun mesafeli kum pist üzerinde ekranlara gelen yarışta; ŞEKER HANIM (Victory Gallop – Şeker Ayşe / Barnato) ikinci, GRAYAMAZON(After Market – Setryn / Strike The Gold) üçüncü ve FUNNY FAMILLIAR (Toruk Macto – Carrig Girl / Nayef) dördüncü olarak pistten ayrılmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.