AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI KOŞUSU KAZANANI BUMERANG OLDU

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipodromu‘nda düzenlenen AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI KOŞUSU‘nu (Açık-A2/D), Mehmet Ali BECENE‘nin sahibi olduğu BUMERANG (Toruk Macto – Şin / Mountain Cat) isimli safkanı, binicisi Ahmet ÇELİK idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1600 metrelik çim pistte gerçekleştirilen ve birincilik ödülünün 209.000 TL olduğu bu mücadelede; MELEKÖZGE (Win River Win – Simpatica / Mujtahid) jokeyi Özcan YILDIRIM ile ikinci, Selim KAYA ile yarışa katılani ALTINBAŞAK (Kaneko – İsmetinkızı / Tender Dad) üçüncü ve ALPHA KURT (Scarface – Acoustic / Namid) da jokeyi Hışman ÇİZİK‘le birlikte tabelayı tamamlamıştır.

Ağır (4.9) çim pistte koşuyu kazanan BUMERANG için bitiriş derecesi 1.38.61 olurken, farklar 1 Boy – Burun – 1 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrası gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan safkanın sahibi Mehmet Ali BECENE’ye kupasını Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk KAYMAKCI verdi.

Şeref Tribünü’ndeki törene Avrupa Birliği Delegasyonu Başkan Yardımcısı ve Misyon Şefi Gabriel Munuera Vinals, Hırvatistan Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling, Romanya Büyükelçisi Gabriel Sopanda, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Belçika Büyükelçisi Michel Malherbe ve TJK Genel Sekreteri Sadettin ATIĞ‘da katılım göstermiştir.