13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen ve programın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu ile birlikte bir diğer önemli randevusu olan Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu’nu (Açık-A2/D) Ahmet Bakır’ın sahibi olduğu, Ali Erkan Yılmaz tarafından yetiştirilen doru dişi tay GLEN (Kaneko – Devoyka / Lahib) jokeyi Özcan Yıldırım ile iç kulvardan yaptığı etkili ataklar ile kazanmayı başardı.

Üst düzey bir mücadeleye sahne olan Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu’nu kazanmayı başaran GLEN, yarış kariyerinin 5. ve en önemli başarısına ulaştı. GLEN ayrıca, Joe Clarke Koşusu (KV-8) ve Göynük Yaylası Koşusu (KV-8) galibidir.

Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu, 3 yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının katılımıyla gerçekleşti. 17 safkanın birincilik için mücadele verdiği, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen, birincilik ikramiyesi ise 170.000 TL olan koşunun ikinciliğini, Müslüm Çelik idaresindeki FLASHING GIRL (Luxor – Umutlu / Strike the Gold) elde ederken, son metrelerde etkili ataklar sergileyenTARSUS BEYAZI (Banknote – Hamitin Kızı / Turaç) Akın Sözen ile üçüncü, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren İREM SU (Lion Heart – Süs Biberi / Bin Ajwaad) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan için koşunun bitiriş derecesi 1.35.37 olurken, farklar Baş – Burun – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Neval Savaş’a kupasını, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel verdi. Şeref tribününde düzenlenen kupa töreninde, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da hazır bulundu.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.