AVRASYA KOŞUSU’NU DISTANT SHINING KAZANDI

28 Temmuz 2019 Pazar günü İSTANBUL yarış programı üzerinde ki günün bir başka önemli mücadelesi olarak izlediğimiz; AVRASYA KOŞUSU (AÇIK G-1) mücadeleyi, Özlem Ece KARAMAZI‘nın sahibi olduğu DISTANT SHINING (Luxor – Thinker Bell / Always A Classic) isimli safkan binicisi Gökhan KOCAKAYA idaresinde kazanmıştır…

Avrupa ile Asya’yı kapsayan coğrafi bölgeye verilen isim olan Avrasya, dünyamızın da en büyük kıtasıdır. 5 Milyar’dan fazla nüfusu ile yerkürenin toplamda %71’ini barındıran Avrasya adına düzenlenen (G1) mücadele, yarışçılılık tarihimizde ilk kez 28 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

2000 metrelik çim pistte gerçekleştirilen ve 615.000 TL birincilik ödülünün bulunduğu yarışı kazanan DISTANT SHINING ardından FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) ikinci, SHARPA (Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) üçüncü ve RHYTHM DIVINE (Torok – Stainless / Unaccounted For) tabelanın son basamağı olan dördüncülüğe yerleşmiştir.

DISTANT SHINING için bitiriş derecesi 2.01.53 olurken, koşuda ki farklar 2,5 Boy – 1/2 Boy – 3,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrası düzenlenen törende; Koşuyu kazanan safkanın sahibi adına TJK Asli Üyesi Hayrettin KARAMAZI’ya kupasını, Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel GÖKTÜRK verdi.

Törende ayrıca, safkanın antrenörü Abdullah ÇİFTÇİ plaketini Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA’dan alırken, jokey Gökhan KOCAKAYA’ya ise plaketini Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan YÜCETÜRK verdi.

Törene, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert KAYA ile Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender AYDINER de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.