28 NİSAN 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA DÜZENLENEN ATİLLA MİDİLLİLİ KOŞUSU KAZANANI YALPAGAN OLDU

28 NİSAN 2017 Cuma günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün ilk kupalı mücadelesi olan ATİLLA MİDİLLİLİ KOŞUSU’nu (KV-8/S), Davut ARSLANCA’nın sahibi olduğu YALPAGAN isimli safkan, jokeyi Uğur POLAT ile birinciliğe uzandı.

1500 mt.’lik kum pistte yapılan ve  75.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, BIG BROWN(Unaccounted For – Prize Moment / Pure Prize) ikinciliği elde ederken, GÜNGÖR BABA (Strike The Gold – Tekyıldız / Mountain Cat) üçüncü, RÜZGAR ETO (Perfect Storm – Wait For Spring / Seeking The Gold) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan YALPAGAN için koşunun bitiriş derecesi  1.29.78 olurken, farklarBurun – Burun – 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Tekin Arslanca’ya plaketini, Can Midillili verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

ATİLLA MİDİLLİLİ

1933 yılında İstanbul’da doğan Atilla Midillili, eğitimini Işık Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladıktan sonra askerliğini subay olarak Kore’de yaptı. İş hayatına Unilever Türkiye’de başlayan ve bu kurumda 25 yıl üst düzey görevlerde bulunan Midillili, aynı kurumdan emekli oldu. İki dönem YASED Başkanlığı yapan Midillili, Büyük Kulüp’te beş dönem 2. Başkanlık görevinde bulunmuş olup, ayrıca diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında faal olarak görev yapmıştır.
En büyük hobisi, babası Nuri Midillili ve kardeşi Akgün Midillili gibi  at sahipliği ve yetiştiriciliği yapmak olan Atilla Midillili, 1997 yılında TJK Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta iken vefat etti. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.