ANNELER GÜNÜ KOŞUSU’NU TAÇSER KAZANDI

12 Mayıs 2019 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu‘nda gerçekleştirilen ANNELER GÜNÜ KOŞUSU (Açık-G1/DHT/D) mücadelesini, Nimet Arif KURTEL‘in sahibi olduğu TAÇSER (Tamerinoğlu – Yazgünü / Halid) isimli safkan binicisi Ahmet ÇELİK idaresinde kazanmayı başarmıştır. 

Birincilik ödülünün 380.000 TL olduğu yarış, 1600 metrelik çim pistte ekranlara gelmiştir. Koşuyu kazanan TAÇSER‘in ardından, Mustafa ÇİÇEK ile start alan VARLIKLI (Turbo – Hanedan / Halid) rakibiyle birlikte kalktığı sprint sonucunda yarım boy farkla ikinciliğe yerleşirken, ULUBAŞ (Uçanbey – Yiğit Kız / Emiroğlu) jokeyi Özcan YILDIRIM’la üçüncü, BEYZA SULTAN (Özgünhan – Bersun / Batyskaf) ise aprantisi Doğukan SAV idaresinde tabelayı tamamlayan safkan olmuştur.

TAÇSER için bitiriş derecesi 1.46.29 olurken, farklar; 1/2 Boy – 1,5 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde Türk Anneler Derneği temsilcileri ile TJK kadın Asli Üyeleri ve Asli Üyelerinin hanımlarının da katıldığı kalabalık bir kupa töreni düzenlenmiştir. Kazanan atın sahibi Nimet Arif KURTEL’e kupasını Türk Anneler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Merkezî Şube Başkanı Leman VARNALI verdi.

Safkanın antrenörü Kemal DEMİR, plaketini Türk Anneler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Remziye SONSAAT’in elinden aldı.

Türk Anneler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gül ÇUHADAR ise kazanan atın jokeyi Ahmet ÇELİK’e plaketini verdi.

Kulübümüz Asli Üyesi Gülnur GÜLERCE’de günün anısına Leman VARNALI’ya bir buket çiçek takdim etti.

Törene TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender AYDINER, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Aylin SEVİM ile davetliler de katılım göstermiştir.

Ayrıca günün anlamına yönelik olarak, hipodroma gelen kadın yarışseverlere de karanfil dağıtılmıştır.