8 Temmuz 2017 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipdoromu’nda ekranlara gelen YÜKSEK KOMİSERLER KURULU KOŞUSU’nu (Açık-G1/DHÖ), Erdal ÖZTÜRK’ün sahibi olduğu AŞEMEZ (Yalaz – Dilayda / Kalamış) isimli safkan, jokeyi Deniz YILDIZ idaresinde kazanarak kariyerindeki 11. birinciliğini elde etmiştir.

2100 mt.’lik kum pistte yapılan ve 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun, kazananı AŞEMEZ olurken, arkasında  ikinciliğini, Ahmet Çelik idaresindeki SEMEND (Halid – Betülüm / Tamerinoğlu) elde ederken, FİRİKYA (Ağa Karaca – K. Irak 55 / Bodrum) Uğur Polat ile üçüncü, bu koşunun 2015 yılı galibi YILMABAŞAR (Tamerinoğlu – Seyyare 55 / Taşkent) ise Halis Karataş idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan AŞEMEZ için koşunun bitiriş derecesi 2.29.43 olurken, farklar Baş – 1,5 Boy – Uzak  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ulaş Yıldız’a kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil verdi.

Kazanan safkanın antrenörü Nurullah Güven’e plaketini, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eski Müsteşarı ve YKK Eski Başkanı Mehmet Sait Erdem verirken, kazanan AŞEMEZ isimli atın jokeyi Deniz Yıldız ise plaketini, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı YKK Eski Başkanı Hüsnü Poyraz’dan aldı..

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı YKK Üyesi ve Kulübümüz eski Başkanlarından Behçet Homurlu, YKK Üyesi Mustafa Özdemir, TJK Asli Üyesi Osman Çıkıllı ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.