10 Haziran 2017 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştirilen ANKARA VALİ KOŞUSU‘nu (Açık-G3/DHÖ), Nimet Arif KURTEL‘in sahibi olduğu GÜRSU (Turbo – Dilasu / Demirkazık) isimli safkan jokeyi Ayhan KURŞUN ile birinciliğe uzanmayı başardı.

3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran GÜRSU, son kez 30 Mayıs 2017 tarihinde Kocaeli Hipodromu’nda düzenlenen Jandarma Koşusu’nda start almış ve bu mücadeleyi dördüncü olarak tamamlamıştı.

130.000 TL birincilik ikramiyeli, çim pistteki 1900 metre mesafeli koşuya 12 safkan Arap atı katıldı. Düzlük üzeri yaptığı etkili ataklar ile sonuca ulaşmayı başaran GÜRSU arkasında ikinciliği, Selim Kaya idaresindeki ALTINCI HİS(Özgünhan – Serengül / Sergen) elde ederken, kır safkan BENYOĞUM(Bozdağ – Işkın / Foçalı) Sadettin Boyraz ile üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli mücadeleye katılan MADRABAZ (Turbo – Alsevda / Albatur) isimli safkan da Veli Koşusu’nu dördüncü olarak tamamladı.

Kazanan GÜRSU için bitiriş derecesi 2.07.36 olurken, farklar 2,5 Boy – 2 Boy – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Nimet Arif Kurtel adına, safkanın antrenörü Kemal Demir’e kupasını, Ankara Vali Yardımcısı Ali Sözen verdi. Törene, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürü Zafer Kalkan ve  Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.