Loading...

ALİ ORHAN BİROL KOŞUSU’NU PIANO SONATA KAZANDI

22 NİSAN 2017 ANKARA 75. YIL HİPODROMU’NDA İZLEDİĞİMİZ GÜNÜN ÖNEMLİ MÜCADELESİ OLAN “ALİ ORHAN BİROL KOŞUSU” KAZANANI “PIANO SONATA” OLDU

22 Nisan 2017 Cumartesi gününün ilk yarış programı olan ANKARA, önemli bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. 2006’da yılında hayatını kaybeden TJK Asli üyesi merhum ALİ ORHAN BİROL adına düzenlenen koşuda (KV-7), Oğuz YALÇIN’ın sahibi olduğu PIANO SONATA (Torok – Emma / Shining Steel) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzandı. 

1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilen ve 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, CİHAN PEHLİVANI(Mali – Kehribar / Dr Devious) ikinciliği elde ederken, MALERBA (Divine Light – Seismo / Wolfhound) üçüncü, ELİPS (Sri Pekan – Perfect Circle / Perfect Storm) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Uzun aradan sonra ilk startını alan ve kariyerinin 5. birinciliğine ulaşan PIANO SONATA ayrıca, Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu (G2) ve Ankara Garı Koşusu (KV-6) galibidir.

Kazanan PIANO SONATA için koşunun bitiriş derecesi 1.25.63 olurken, farklar 3,5 Boy – 3 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

ALİ ORHAN BİROL

1932 yılında İstanbul’da doğdu. Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Ankara’da akaryakıt işletmeciliği yaptı. At sahibi ve yetiştiricilik yapan Birol, 1992 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi.

2006 yılında kaybettiğimiz Ali Orhan Birol’u anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.