ALİ KARABUCAK KOŞUSU’NDA HAFO BİRİNCİLİĞE UZANDI

19 Ocak 2019 Cumartesi günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromu‘nda düzenlenen, TJK eski başkanlarından Hasan Basri Karabucak’ın babası, Çukurovalı atçılarımızdan Ali Karabucak anısına yapılan KISA VADE-7 yarışı Senem GÖZEL‘in sahibi olduğu HAFO (Win River Win – Waffle / Sri Pekan) isimli safkan binicisi Ahmet ÇELİK idaresinde kazanmıştır. 

Adana’da programın dördüncü koşusu’nu oluşturan günün önemli mücadelesinde; 4 ve Yukarı 6 İngiliz atının birincilik mücadelesini seyrettik… HAFO, starttan 2 boy geç çıkmasına rağmen rakiplerine üstünlük sağlayarak gücünü göstermiştir… Tabi burada binici etkeni de çok önemli idi.

60.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 1500 metrelik kum pistte gerçekleştirilen ALİ KARABUCAK KOŞUSU‘nda; İkinci PANTA RHEI (Artie Schiller – Orange Crush / Distorted Humor) olurken, MALONES (Kaneko – Princess Zahra / Oratorio) üçüncülükte yer aldı, SHERMAN OAKS (Lion Heart – Murderous Myrtle / Dehere) de dördüncü olarak tabelayı tamamlayan son isim oldu.

Yarışı kazanan HAFO için bitiriş derecesi 1.32.90 olurken, farklar; Boyun – 4 Boy – 2 Boy şeklinde neticelenmiştir.

ALİ KARABUCAK

Türkiye Jokey Kulübü’nün eski başkanlarından H. Basri Karabucak’ın babası merhum Ali Karabucak, Çukurova Bölgesinin atçı ve yetiştiricilerinden biri olarak yarışçılığımızın gelişmesinde büyük katkılarda bulunmuştur. Kendisini, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.