18 OCAK 2017 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen Ali Akşit Koşusu’nu, İlhan GÜÇLÜ’nün sahibi olduğu ŞAHİNTER (k.a. Tamerinoğlu – Elasay/ÖZGÜN) jokeyi Mehmet KAYA idaresinde kazanmayı başardı. 2.36.26’lık bitiriş derecesiyle birinciliğe uzanan ŞAHİNTER, güçlü rakiplerini çok rahat geride bırakmıştır.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus kum (sentetik) pistteki 2200 metre mesafeli koşuyu (KV – 6 / DHÖW) BARCELONA (Nevzatbey – Destina / RİKARDO) ikinci olarak tamamlarken, BAŞSEKLAVİ (Bilgin – Ekin / ALKURUŞ.13) üçüncü, GÖKKALE (Bilgin – Necme.40 / GİZBATUR) isimli safkan da dördüncü oldu. 46.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar 3,5 boy – 3 boy – 2 boy şeklinde sonuçlandı.

ALİ AKŞİT

Uzman Veteriner Ali Akşit 1920 yılında İzmir’de doğdu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1944 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olan İzmir Veteriner Müdürlüğü’nün ardından Sivas’ın Kangal ilçesinde 5 yıl görev yaptı. 1955 yılında Selimiye Hayvan Sağlık Okulu’nda Dış Hastalıklar ve Doğum alanında ihtisasını tamamladıktan sonra burada Cerrahi Klinik Şefi ve Okul Müdürü olarak iş hayatına devam etti. Türkiye Jokey Kulübü tarafından 1974 yılında Yarış Atları Hastanesi’nin kurulmasıyla birlikte göreve başladı. Böylece İzmir Şirinyer’de ata binenleri izlerken perçinlenen bu sevda tüm hayatının aşkını değiştirdi. Görevini büyük bir tutku ve sevgi ile 2008 yılına kadar sürdürdü. Mesleki deneyim ve tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı kitaplar Sağlık Meslek Liseleri’nde ders kitabı olarak okutuldu. Bu vesile ile 17 Mayıs 2015 tarihinde aramızdan ayrılan Veteriner Hekim Ali Akşit’i saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.