ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU’NU MISTER STRONG KAZANDI

18 ŞUBAT 2017 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN GÜNÜN ÖNEMLİ YARIŞI “ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU” KAZANANI, 2016 YILINDA DA KAZANMA BAŞARISI GÖSTEREN “MISTER STRONG” OLDU.

18 Şubat 2017 Cumartesi gecesi ekranlara gelen ADANA yarışlarında, günün önemli mücadelesi olan ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU’nu (AÇIK A-3), Doğan KÜÇÜKEMRE’nin sahibi olduğu “MISTER STRONG” (Dilum – Hellolmustbegoing / Red Ransom) isimli safkan, jokeyi Ahmet ÇELİK ile kazanma başarısı gösterdi. 2016 yılında da bu koşunun kazananı olan MISTER STRONG, 2. kez üst üste sezonun bu önemli mücadelesinden galip ayrılmayı başardı.

1400 mt.’lik kum pistte düzenlenen 97.000 TL ikramiyeli koşuda, kazanan MISTER STRONG isimli safkanın ardında ikinciliği, son iki koşusunu kazanmayı başaran DUQUAN (Yonaguska – Chinoiserie / Rock Of Gibraltar) elde ederken, DIVINE HEART (Divine Light – Sultaniye / River Special) üçüncü, Mİ BOMBON (Cuvee – Lalla Mina / Distant Relative) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan MISTER STRONG için koşunun bitiriş derecesi 1.26.38 olurken, farklar 1/2 Boy – 5 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Yağız Küçükemre’ye kupasını, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Cevheribucak verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, safkanın jokeyi Ahmet Çelik’e hediyesini verirken,  Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin ise, günün anısına safkanın ilgilisi Yağız Küçükemre’ye bir buket çiçek verdi.

Törene, YKK Üyesi ve TJK Asli Üyesi Behçet Homurlu, TJK Asli Üyesi Mehmet Milli ile Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!