92. GAZİ KOŞUSU ŞAMPİYONU HEP BERABER OLDU

Ulu Önder Atatürk’ün adına düzenlenen ve 1927 yılından bu yana aralıksız gerçekleşen, Türk Yarışçılığı’nın derbisi Gazi Koşusu‘nun 92.’si, 1 TEMMUZ 2018 İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapıldı ve kazanan safkan ise HEP BERABER oldu…

2400 metrelik çim pist üzerinde ekranlara gelen GAZİ KOŞUSU’nda, jokeyi Ahmet ÇELİK idaresinde start alan HEP BERABER isimli safkan 2.29.67’lik derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı…

1.650.000 TL birincilik ikramiyesi olan, yılın bu en önemli klasiğini Fedai Kahraman’ın yetiştirdiği, Veysel Kahraman’ın sahibi olduğu HEP BERABER (Scream to Scream – Venezuella / Sports Hero) isimli safkan jokey Ahmet Çelik’le kazandı. Erkek Tay Deneme Koşusu’nu da kazanmayı başaran HEP BERABER, 22 Eylül tarihinde koşulacak Ankara Koşusu’nu da kazanması durumunda, Triple Crown yapmayı başaracak.

2018 yılının şampiyonu safkan; bu galibiyetiyle sahibine, birincilik ikramiyesine ek olarak, kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 2.523.320 TL kazandırdı. TJK Başkanı Serdal Adalı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen bu unutulmaz günün heyecanına, yarışseverlerin yanı sıra atçılık camiasının önde gelenleri, iş ve sanat dünyasından önemli isimler, politikacılar ve devlet erkanı da katıldı. Gazi Koşusu öncesi Apranti Eğitim Merkezi öğrencilerinin gerçekleştirdikleri bayraklı gösteri ayakta alkışlandı.

Ahmet Çelik,  üst üste 4. kez Gazi Şampiyonu…

2018 yılı Gazi Koşusu’nu kazanan başarılı jokey Ahmet Çelik, 2015 yılında RENK ile, 2016 yılında GRAYSTORM ile ve 2017 yılında PIANO SONATA ile kazanarak, Ekrem Kurt’a (1971-1972-1973) ait 3 yıl kazanma rekorunu yenilemişti. 2018 yılı Gazi Koşusu’na bu kez HEP BERABER isimli safkanla katılan Ahmet Çelik, 4. kez üst üste bu önemli klasiği kazanarak, adını yarışçılık tarihimize yazdırmayı başardı.

Bu yılki Gazi Koşusu’nda 18’i erkek, 3’ü dişi olmak üzere toplam 21, üç yaşlı safkan İngiliz tayı birincilik için mücadele verdi. Veliefendi Hipodromu’nda saat 17.15’te yaklaşık 25 bin yarışseverin takip ettiği koşunun ikinciliğini, Özlem Ece Karamazı’nın sahibi olduğu DISTANT SHINING (Luxor – Thinker Bell / Always A Classic) Gökhan Gökçe idaresinde elde ederken, Hatice Yıldız’ın sahibi olduğu, Uğur Polat ile 92. Gazi Koşusu’na katılan MISTER GÖRKEM (Powerscourt – Gençceren / Kaneko) üçüncü, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, VANCOUVER (George Vancouver – Kilfarasy / Galileo) da Mustafa Çiçek ile dördüncü oldu. Koşunun farkları 4 Boy – 1/2 Boy – Boyun şeklinde gerçekleşti.

92. Gazi Koşusu’nu kazanan safkanın sahibi adına, Fedai Kahraman’a kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba verdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, safkanın antrenörü Mehmet Yalçın’a; ve Jokeyi Ahmet Çelik’e de plaketlerini verdi. Winner Circle alanında düzenlenen törene, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yüksel Göktürk, Ahmet Özbelge, Tuğban İzzet Aksoy ve Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Kahraman Ailesi ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.