9 Temmuz 2020 Perşembe günü başkent Ankara‘dan herkese merhabalar. Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Biraz daha iyiyim. Bugün elimden geldiğince yazmaya çalıştım.

Elazığ yarışında ayabakan orjin seçimlerimiz tartışma konusu olmuş. Buradan tekrar belirtelim ki; orjinleri safkanın yarış hayatındaki dönemlerine göre seçmiyoruz. 970.000 yarışlık bir datamız var ve burada hangi baba hangi anne hangi kısrak babası daha başarılı görebiliyoruz. Bu yüzden de özellikle dolu geçtiğimiz ayaklarda kazanma ihtimali yüksek taylar çıkartan orjinleri tercihlemeye çalışıyoruz. Sürprizlerin geliyor olma sebebi de bu..

340 Liralık Elazığ altılısını bulduk. İkramiye yüksek değil ama ya farz edin ilk ayaklarda favorileri yıkıp bu sürprizleri getirebilseydik? Altılı da böyle oynamak lazım. Herkesin seçtiği safkanlara değil, bütçe doğrultusunda olabildiğince potansiyeli yüksek isimleri seçerek. Tabi ki her zaman söyledik, yine söylüyoruz; içinizden gelen ve takibinizdeki safkanlara öncelik vermeyi unutmayınız. Biz sadece kağıt üzerinde görülemeyen detayları sizlerle paylaşıp fikir vermeye çalışıyoruz, kurgu tamamen sizin.

Gelelim yarışlara. Başkentte 10 koşuluk yarış programı var çift altılı ganyan heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 1.koşu ile birlikte 13:30’da başlayacak.

İkinci altılı ganyan 5.koşu ile birlikte 15:30’da ekranlara gelecek.

 

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

Başkent Ankara’da altılı ganyanın birinci ayağında, uzun mesafe koşularını beğendiğim, bugün de boş kilosuyla mücadele edecek (5)SARDUR ilk sırada sürpriz olarak gördüğüm isimdir. (8)KOPKAPTAR ve (1)ÖZDENAĞA güçlü rakipleri olur. Ağır sikletine rağmen uzun mesafede iyi koşan isimlerden (2)BAYÇINAR kollanmalıdır. Yeri olanlar için ise (9)ATLIKAN ve (3)ÖZKARA sürpriz beklediğim diğer isimlerdir.

2. KOŞU

Son startlarında (6)VICTORY BAWL rakiplerini geçmeyi başarmıştı. Bugün yine Özcan Yıldırım ile start alıyor. İlk sırada görüyorum ve alternatif tek olarak önerebilirim. Rakibi (1)CEYAR olur. Yeri olanlar için (3)KOCA ALP‘de kuponlarda eklenebilir.

3.KOŞU

Aynı kiloda koşsalar (1)ATLAS ÇİÇEĞİ‘nin yanına 2200 çim pistte rakip yazmam. Ama bugün 63 kiloda koşacak ve rakiplerine nazaran çok yüksek bir kilo. Dolayısıyla boş kilosuyla (4)ŞEKERSULTAN ciddi rakibi olur. (2)GÜZEL ÇOCUK Kocakaya eşliğinde gelebilir. Son olarak kısada beğendiğim uzun çimde nasıl koşacağını merakla beklediğim (3)KÖÇEK safkanını eklemek istiyorum.

4.KOŞU

76.500 TL ödüllü Anadolu Medeniyetleri Koşusu’nda çok beğendiğim safkanlar piste çıkıyor. HAYALET KIZ WISEMAN ve tecrübesiyle BİROLAĞA mükemmel isimler. Ancak (2)KING BERKAY‘da farklı bir şey var. 3 startını da kazandı. Nispeten daha uygun gruplarda koştu kabul ama safkan gerçekten iyi koşuyor. Bayrak ayna yarışları var, bugün ilk 2 startında geçilmeyen WISEMAN ve son 3 startında geçilmeyen HAYALET KIZ karşısında ne yapacak bilmiyorum, sonucu heyecanla bekliyorum. Risk sevenler benim gibi (2)KING BERKAY geçilmez tutabilir, geniş kuponlarda hepsi.

5.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

1300 kum pistte çok beğendiğim isimlerden (1)PALAWAN bugün ilk sırada kolladığım isimdir. Jokeyine pek güvenemiyorum aksi taktirde tek tutabilirdim. Yine de alternatif tek olabilir. Rakibi Kocakaya ile start alacak (6)MICE MACHO MAN olur. Bu mesafede asla ihmale gelmeyecek bir isim (8)KINGS DAY. Yeri olanlar için (4)WEST GROVE‘da eklemek istediğim bir diğer safkandır. Ağır sikletine rağmen (3)KARADERVİŞ ile ikinci altılı ganyana başlangıç yapıyorum.

6.KOŞU

17 safkan 1600 çim pistte maiden koşacak. Kalabalık bir koşu. (12)LADY SCHIMITZ ve (4)BOUJEE öncelikli safkanlarım. Yarış tecrübesi olan isimlerden (14)OLINDA kollanmalıdır.  (2)ANGEL SPIRIT ilk startında Halis Karataş eşliğinde ekliyorum. Son startında fena görünmeyen (1)ANGEL OF LION. Galopları ehh işte dedirten (5)COMBATIVE GIRL sürpriz olarak eklemek istediğim safkandır.

7.KOŞU

131.000 TL ödüllü Kapadokya koşusunda 4 ve yukarı ingiliz safkanlar bir araya geliyor. 2000 kum pistte uzuna koşmayı seven gerçekten kaliteli isimler var. (5)THE MATCHED ve (1)ROYAL AVSAR öncelikli safkanlarımdır. Eksik koşmaları halinde (4)ANGELS BOY hazır kıta bekleyeceğine inanıyorum. Daha önce de yüksek orandan sizlere verdiğimiz (6)MALONES bugün de 2000 kum pistte güçlü rakiplerinin karşısında tek kısrak olarak fark yaratabilir.

8.KOŞU

Normal şartlar altında (2)O BİR REİS‘in bu grubu Kocakaya ile geçmesini beklerim. Alternatif tek öneriyorum. Eksik koşması halinde (6)TUMBUL ÇİÇEĞİ devreye girebilir. (1)ALTINDERE eklemek istediğim diğer safkandır.

9.KOŞU 

Üst grup safkanlarla mücadele etmiş olsa da (15)RABENDA‘nın hala bir maiden atı olduğunu ve yarışın da maiden olduğunu hatırlatmakta fayda var. AGF’de yüksek oran çıkmasını bekliyorum ben de tutacağım tek de değerlendirilebilir ama alternatif kurgularda yıkılmaya çok müsait bir safkan olduğunu düşünüyorum. Bunu yapacak isimler ise (17)WILD ROSE ve (14)Mİ MAJÖR olabilir.

10. KOŞU

(4)BEYOBASI yarışın haklı favorilerinden olup bende de ilk sırada koşar. Son startını ölçü almadığım (5)GİRAYER, karakterli yürekli bir safkan ve 1900 çim pistte rakibine güçlük çıkartabilecek kalitede bir isim. Sürpriz olarak kolluyorum. (3)İHSANEFE ve (11)BARUT geniş kuponlarda olmazsa olmaz isimlerdir. Çim koşularını beğendiğim (9)ADAHAN ve fena görünmeyen (7)ÖKTEM sıralamamı belirleyen son safkanlardır..

9 TEMMUZ 2020 ANKARA 1. ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU5-8-1-2-9-3
2.AYAK – 2.KOŞU(6)VICTORY BAWL // 1-3
3.AYAK – 3.KOŞU1-4-2-3
4.AYAK – 4.KOŞU(2)KING BERKAY
5.AYAK – 5.KOŞU(1)PALAWAN // 6-8-4-3
6.AYAK – 6.KOŞU12-4-14-2-1-5

 

9 TEMMUZ 2020 ANKARA 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 5.KOŞU(1)PALAWAN // 6-8-4-3
2.AYAK – 6.KOŞU12-4-14-2-1-5
3.AYAK – 7.KOŞU5-1-4-6
4.AYAK – 8.KOŞU(2)O BİR REİS // 6-1
5.AYAK – 9.KOŞU15-17-14
6.AYAK – 10.KOŞU4-5-3-11-9-7

 

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.