9 EYLÜL KOŞUSU’NDA KAZANAN YİNE CAN DADAŞ OLDU

2014 yılında LAST EXIT, 2015 yılında ES ES RUNNER, 2016 ve 2017 yılında CEMCEM ve son olarak 2018 yılında CAN DADAŞ ve 2019 yılında tekrar CAN DADAŞ kazanma başarısı göstermiştir.

3 Şubat 2019 İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen 9 EYLÜL KOŞUSU AÇIK A-2 mücadelesini; Mahmut BAGUÇ‘un sahibi olduğu ve Gökhan KOCAKAYA idaresinde piste çıkan CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) isimli safkan, fotoyu önde geçerek adını bir kez daha birinciliğe yazdırmayı başardı.

180.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 2000 metrelik kum pistte yapılan koşuda; KINOWA (Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed) ikinci, EL NINO (Victory Gallop – Plathonic Chat / Danehill Dancer) üçüncü ve KATMA DEĞER (Win River Win – Alize / Banko II) ise tabelayı tamamlayan son isim oldu… 

CAN DADAŞ için bitiriş derecesi 2.08.21 olurken, farklar Yarım boy – 1.5 Boy – 8 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Mahmut Baguç’a kupasını, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Cemil Çumak ile İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

İzmir’in Kurtuluş Bayramı’nın kutlanıldığı 9 Eylül tarihi, bir çok açıdan hem ülkemizin hem de İzmir için önemli bir tarihtir. Türk ordusu tarafından, 26 Ağustos 1922’de başlatılan Büyük Taarruz sonucunda Yunan ordusu dağıtılmış ve 2 Eylül’de birliklerimiz Uşak’a girmiştir. Bu tarihten sonra, Türk birlikleri, İzmir’e doğru hızla ilerlemiştir. Bunun üzerine, büyük bir telaş ve korku yaşayan Yunan birlikleri ve Rum siviller Anadolu’dan çekildiler. 9 Eylül 1922 sabahı Ahmet Zeki Bey komutasındaki 2. Süvari Fırkası, ardından Mürsel Paşa komutasındaki 1. Süvari Fırkası birlikleri İzmir şehrine girdi. Ardından 5. Süvari Kolordusu Komutanı Mirliva Fahrettin Paşa, komutasındaki birliklerle saat 10.00’da İzmir’e girdi. Türk bayrağı Hükûmet Konağı ve Kadifekale’ye çekildi. Bu büyük zafer ardından her yıl 9 Eylül tarihi, İzmir’in Kurtuluş günü olarak kutlanılmaktadır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.