9 ARALIK 2016 – KOCAELİ ALTILISI

9 ARALIK 2016 – KOCAELİ ALTILISI

CUMA günü Kocaeli'de 8 koşulu at yarışı programı bulunmaktadır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat: 18:00'da, Altılı Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 18:30’da başlamaktadır. 

Güzel tekler buluyoruz, güzel atları öneriyoruz. Ama yine de bazılarına yaranamıyoruz. Şimdi onların akıllarındaki mantık şu bedavadan oyun kazanalım. Yok kardeşim öyle birşey kim kime bedava oyun kazandırıyor. Bu oyunun ipi benim elimde olsa emin ol önceliğim ihtiyacı olanlara tevziyi bölüştürmek olur. Lakin maalesef elimde bu oyunun bir ipi yok. Burada yazılan tahminler tamamen özgürce ve kendimizin çalıştığı şablonlardır. Hiç bir yerden alıntı yapılarak sizlere yazılmıyor veya bir bültene dayalı olarak puanlamalara bakıp sunulmuyor. Takdir edersiniz ki bir gün öncesinden burada tahminler yayınlanıyor. Şablon gelmediği vakit siteye girip kendinden geçercesine yorumlar yazman sadece senin kişiliğini gösterir… Yani sen bu siteyi bir ALTIN olarak göremiyorsan sadece kazanma hırsı ile giriyorsan pek fazla faydasını göremezsin. Bizim sitedeki ALTIN değeri nedir biliyormusunuz? İnsanların katılımcı olarak yorumlarda paylaşım yapabilmesidir. Bulunmaz nimettir… Biz burada tahmin sunuyoruz ama sizlerinde tahminlerine yer verebiliyoruz. NEDEN? Çünkü; Hiçbir yarışsever tek bir yere bağlı kalarak kurgu yapmasın diye. İçimizde gerçekten bu oyun için çalışıp, emek harcayan dostlar var. Her programa yorum yazamasalar bile ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum. Bu işte ALTIN'dır… Sen girip siteye bizim tahminleri değerlendirip birde onların tahminlerine bakabiliyorsan ne mutlu. Yarışseverin kalbi atmalı dostlar. Her paylaşım her öneri birer kurgudur. Bizim gözümüzden kaçanı, sizler yakalayıp yorumlardan yapıştırıyorsunuz. Bu çok hoşumuza gidiyor. Bakıyorum, inceliyorum yeri geldiğinde fırsat buldukça tek tek mesaj bile yazıp, teşekkürlerimi iletiyorum. Ama yoğunluk olduğu vakitte hemen onaylamaları yapıp sizlerin o yorumları görmesini sağlıyorum. Tek ricam lütfen yarış saatine en az 1 saat kala gönderin. Gerçekten yetiştirilemiyor, onaylama süreçleri. Elimden geldiğince sizlerinde yorumlarını silmek istemiyorum. Normal şartlarda burada amaç yardımcı olabilmektir. Kimse kimseye hava atma moduna girip kuponu geç gönderdim işte kimse faydalanmasın niyetinde olmamalıdır. Bu platform at yarışı oyununda yarışseveri bir arada tutabilme adına açıldığını unutmamak gerekir… Hepinize gerçekten tek tek yazamasamda yorumlarınızdan ötürü toplu bir teşekkürü borç bilirim…

9 ARALIK CUMA günü KOCAELİ hipodromu 8 koşulu gece programına ev sahipliği yapacaktır. 9 ARALIK 2016 (08.12.2016) Kocaeli at yarışı tahminlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU: GÜNÜN GANYANI OYUNU BU KOŞUDADIR… 3 Yaşlı Arap atların MAIDEN yarışı ile başlayacak olan 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu 1200 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. 2 – BEDRİ (11 ile eküri) burada jokey farkından dolayı öncelikli olarak tuttuğum bir isimdir. Genelde kısa mesafelerde Özcan YILDIRIM kolay kolay affetmez. Çıktığı gibi bitirtir. En ufak hatasında ise; 3 – ÇETİNBABA'nın devreye hiç çekinmeden gireceğini düşünüyorum. Tabi şimdi burası günün ganyanının olduğu bir koşu. Bir kaç gündür favori geliyor ama bu demek olmuyor ki sürekli böyle gidecek… En olmadık zamanda çıkar bir tanesi gelir hop 1.5 katı ganyanla olaylar olaylar… O yüzden burada sürpriz arayacaklara; 4 – ÇİFTÇİBEY ve 8 – DİLERCAN (6 ile eküri) önereceğim safkanlardır.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arap safkanların HANDİKAP-16 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunu için start verilecektir. 1400 mt.'lik kumda yapılacak yarışta; Normal şartlarda 2 – MURTECİZCAN çok şanslı buluyorum. Ama eksik koşması halinde; 1 – GÜLFEM , 4 – NURLUTAÇ ve 5 – GÖRÜNTÜ koşuyu lehine çevirebileceğini düşündüğüm rakipleridir.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi ile ALTILI GANYAN oyunu KOCAELİ'de başlayacaktır. 4 – JİMFED ve 1 – AD HOC (8 ile eküri) ikilisini öncelikli olarak birinciliğe yakın görüyorum. 

4. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz safkanların HANDİKAP-15 yarışı ile başlayacak olan BEŞLİ GANYAN oyununda; 16 safkan birincilik için piste çıkacaktır. 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek mücadelede; 4 – MISS TURKEY ve 2 – MÜRÜVVET kazanmaya bir adım önde gördüğüm safkanlardır. Rakipleri ise; 5 – MENİNA , 16 – BELEKİ , 6 – FATO ANA ve 1 – KAŞEN geniş kurgularda gözardı edilmemesi gereken isimlerdir.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap atların KV-7 mücadelesi 1700 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 2 – GÖKBAKIR , 12 – TUMBULZELE , 1 – NASUHOĞLU ve 9 – ŞAHİN TEPESİ bu zorlu koşuda birinciliğin en güçlü adayları olarak düşündüğüm safkanlardır. Sürpriz için; 3 – SİBİRYALI , 8 – İLGİLGE ve 4 – DOĞUHAN geniş kuponlarda yer almasını isteyeceğim isimlerdir.

6. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların HANDİKAP-15 yarışı ise 1500 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. Son yarışta burun farkı ile birbirlerine üstünlük sağlayıp koşuda üçüncü ve dördüncü olan 7 – DEMİRRIFKI ve 5 – TAMERCAN ikilisi yine çekişmeli bir yarış sergileyerek bu defa birincilik için mücadele vereceklerini düşünüyorum.

7. KOŞU: TABELA ayağında günün ikinci MAIDEN mücadelesi için start verilecektir. 3 – BÜTÜNHABER ve 6 – MELİKBEY yazıp geçmek en sağlıklısı. 

8. KOŞU: 1200 mt.'lik kısa mesafede izleyeceğimiz son ayakta ise; 3 ve Yukarı İngilizlerin ŞARTLI-4 yarışını izleyeceğiz. Son koşusunda DARK GUARDIAN'ı geçemeyen 2 – LEO arkasına uzak fark atarak ikincilikle pistten ayrılmıştı. Şimdi kendisini rahatsız edecek bir safkan göremedim ve bu yüzden günün çatı safkanı olarak belirlemek istedim. Sizlerinde kafasına yatarsa değerlendirebilirsiniz…

9 ARALIK 2016 KOCAELİ ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 4 – 1

2.AYAK: 4 – 2 // 5 – 16 – 6 – 1

3.AYAK: 2 – 12 – 1 – 9 // 3 – 8 – 4

4.AYAK: 7 – 5

5.AYAK: 3 – 6

6.AYAK: 2 – LEO (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

7 Yorum - "9 ARALIK 2016 – KOCAELİ ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
SUPHİ
1. Koşu: Emre Kaçar ile start olacak olan ÇETİN BABA yı ben tek önereceğim.Bu safkan ŞÖVALYE yavrusu. Ben ŞÖVALHYE yavrusu formda gördüğümde asla yıkmam. Benim misli üçlü ganyanımda banko tuttuğum safkandır.   2. Koşu: AZAT KUŞU' nun bu yarışı kazanacığına inanıyorum.Safkanın son yarışı çok iyiyidi ve son koşusu gibi koşarsa ki koşacağına inanıyorum benim misli 3 lü ganyanımda banko oynayacağım diğer safkandır.   3.Koşu (1.AYAK):  4 nolu JIMFED bir önceki maiden yarışını çok kolay kazanmıştı. Son yarışında da 1. Olamayınca pek fazla zorlanmadı ve atın genel durumu buradaki safkanlardan daha iyi. Favorimdir. Şartlı 5 yarışta boyun fasrkı ile 2. Kaldığı… DEVAMI »
Eylül deniz

Her zaman zevkle takip ediyorum yorumlarinizdan ve katkilarinizdan dolayi çok teşekkür ederim pek anlamasam da önce hislerim sonrasinda da özellikle tek verdiklerinizle deniyorum şansimi ve birçok defa sayenizde buldum 🙂 şimdi plasemi paylaşmak isterim

 

Eylül deniz

7 li plasem tekrar edeyim tamamen his hiç anlamam at yarişindan sadece keyif aliyorum izlemekten bilmemde jargonunu handikap forse bu ayak karakolluk vs. :))))

2.6.4

4.6

1.3

3

2.5

8

2.15 :))) herkese iyi şanslar

suat sinoglu

şanlıurfa üçüncü ayak yarışına bakarmısınız.adeta gel beni geç diye davet ediyor.rakip gelince atının kafasını  nasıl çekiyor.lütfen tepkinizi gösterin.

Can

İlk ayakta 1 nolu AD HOC hedef yarışta tek…ilkinci ayak gurubunu bulan etkili jokeyi ile MİSS TURKEY artık kazansın..3.ayak gurbun et etkili ismi 12 nolu TUMBULZELE kazanır.bir aksilik olur derseniz ki hep oluyor 10..3..9 derim..dördüncü ayakta size cazip bir at önereceğim.bursa ilk koşusunu pas geçip daha uygun bu gurubu tercihleyen ve bültenlerin şans vermediği 4 nolu MARMARAY  bu yarışı kazanır tek ciddi rakibi 2 nolu MUSYUS olur…5ayak 3 nolu BÜTÜNHABER tek….son ayak gerçek gücünü bu mesafede gösterecek 5 nolu AKFIRAT  ve 8 HEADWAY önce yazılmalı bu ayakta süprizlerim var…3..4..9..12…kupon bedeli simit parası..bolşanslar.

koray

merhabalar.herkese bol şanslar

kocaeli altılım

1.ayak (1)ad hoc,(4)jimfedarasında geçer .(^3)aga bakırtaşta katılabilir

2.ayak (2)muruvvet,(4)miss turkey,(12)sleven,(1)kaşen,(3)longlive

3.ayak (12)tumbulzede ,(7)fenerlican,(8)ilgilge  yeterlidir

4.ayak (5)tamercan ,(4)marmaray (3)kızıl kourgan d

5.ayak melikbey tekim

6.ayak leo,headway ,fort lauderdale,sonkarar

 

tutar gibime geliyo bi aksilik olmazsa

erdal

Bence kim ne derse desin sizin halisane duyguları ve paylaşımıniz yeterli. Her kesi memnun edemezsiniz