81. CUMHURBAŞKANLIĞI KOŞUSU’NDA KAZANAN LONG RUNNER OLDU

1939’dan yılından beri aralıksız olarak yarış takviminde yer alan Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nun (Açık  G1/TR), 2 Kasım 2019 Cumartesi günü 81.‘si Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda saat 16.00‘da gerçekleşmiştir… 2400 metre mesafe çim pistte yapılan yarışta, Nimet Arif KURTEL‘in sahibi olduğu LONG RUNNER (Gio Ponti – Borrowing Base / Personal Flag) jokeyi Gökhan KOCAKAYA idaresinde birinciliğe uzanmayı başarmıştır… 

820.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan yarışta; ANGEL OF DEATH (Kaneko – Miss Judge / Strike the Gold), jokeyi Ayhan Kurşun ile ikinci, MISTER GÖRKEM (Powerscourt – Gençseren / Kaneko) jokeyi Halis Karataş ile üçüncü ve yarışın favorisi FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) ise jokeyi Selim Kaya ile tabelanın dördüncü basamağını oluşturdu… 

Kazanan safkan LONG RUNNER için bitiriş derecesi 2.29.42 olurken, farklar ise 4 Boy – 1 Boy – 4 Boy – 4 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi Nimet Arif Kurtel’e kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Müdürü Yusuf Karaloğlu, kazanan atın antrenörü Hakan Yüzbaşı adına Mehmet Demir’e plaketini takdim etti.

Karaloğlu ayrıca, kazanan atın jokeyi Gökhan Kocakaya’ya da bir plaket verdi.

Törene; TJK Başkanı Serdal Adalı, TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, TJK Asli Üyesi İnci Özdemir, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak ile YKK Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.