80. CUMHURBAŞKANLIĞI KOŞUSU’NU FINESSE KAZANDI

27 Ekim 2018 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün ilk önemli mücadelesi 80. CUMHURBAŞKANLIĞI KOŞUSU’nda, Ergun KALABAK’ın sahibi olduğu FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) binicisi Selim KAYA idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır. 

865.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 2400 metrelik çim pist üzerinde izlediğimiz CUMHURBAŞKANLIĞI KOŞUSU‘nda; Son düzlüğe çıkarken ikinciliğe gelen ve son metrelerde içerden gelen rakibine direnerek burun farkıyla onu geride bırakan PERİ LİNA (Falco – Efisia / Efisio) ikinci tamamladı. G1 Kısrak, Karadeniz ve Harem Koşuları galibi kır dişi tay yarışa Ahmet Çelik idaresinde katılmıştı. Geçtiğimiz ay Topkapı Koşusu’nu (G2)kazanan RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) jokeyi Özcan Yıldırım’la üçüncülüğe yerleşirken, Erhan Yavuz idaresinde yarışın başlarında liderliği alarak son 400’e kadar sürdüren CORCOVADO (Toruk Macto – Tonnante / Hernando) da tabelanın son basamağında kendine yer buldu.

FINESSE için bitiriş derecesi 2.34.73 olurken farklar; 3,5 Boy – Burun – 1 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi Ergun Kalabak’a kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Bakan Kasapoğlu ayrıca safkanın antrenörü Yasin Demirkıran ile jokeyi Selim Kaya’ya da plaketlerini verdi.

Kupa törenine Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Mustafa Aksu, Yüksek Komiserler Kurulu Başkan YardımcısıDr. Nihat Pakdil, TJK Başkanı Serdal Adalı ve Asli Üyemiz İnci Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.