8 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI

8 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI

Altılı Tahminleri İSTANBUL 8 Temmuz Çarşamba günü AT YARIŞI Programında 8 koşu vardır. Siz değerli yarışseverlerimiz için www.altilim.net adresinde İSTANBUL PROGRAMI için oluşturduğumuz şablon ve yorumları sunmaya çalışacağız. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. koşu ile saat: 18:30’de, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

CUMA günü gece yarışlarına ev sahipliği yapan İSTANBUL’da 8 koşulu yarış programı bulunmaktadır. Günün önemli yarışları “M. ALPAY ÖZOĞUL KOŞUSU” ve “IHLAMUR KASRI KOŞUSU” ekranlara gelecektir. 8 Temmuz İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-5 mücadelesi ile İSTANBUL’da 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; 6 – TOZAN , 2 – TANATAR ve 3 – BAŞPEHLİVAN birlikte şans verilmesi gereken isimlerdir. 

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN oyununa start verilecektir. 1200 mt.’lik kısa mesafeli çim pistte ekranlara gelecek bu koşuda birbirlerine denk güçte safkanların birlikte start aldığını belirtmek isterim. Geçmiş dönem ki yarışlara baktığımda ERKEK safkanların daha çok başarılı olduğu bu mesafede 2 – ÇEKO DAYI mecbur yazacağız. Lakin bir önceki koşusunda GR-3 koşup başarılı bir yarış çıkararak ikinci olan 1 – GÜLAN BİNDA dişi olmasına rağmen burada kazanmaya en yakın isim. En ciddi rakibi ise 4 – ZIPPY olacağından şüphem yok. Zaten üç safkanı yazdık geriye kalan dördüncü isim 3 – SAN FRANCISCO önceki koşularına nazaran daha hafif bir kilo ile piste çıkarak avantajlı bir durumda sürpriz için uğraş verebilir. Yani İSTANBUL’da Yedili Ayağı HEPSİ olarak geçilmelidir. Ben sıralamayı yukarı da belirttim dilerseniz buna göre küçük kupon yapanlar değerlendirebilirler. Karışık bir koşu ve her an her şey ters dönebilir… Ya da zaten malum favori isim çıktığı gibi bitirebilir. Tabi burada iki başarılı jokey G. KOCAKAYA ve Ö. YILDIRIM’ın binmiş oldukları safkanları birer adım önde tutarak küçük kuponlar da ikiliye yer verilebilir. Çünkü; Her zaman atın iyi olması durumu söz konusu değildir. Atı teşvik etme çabası da önemli bir unsurdur. 

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-17 mücadelesi 1500 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Bu koşu ile VELİEFENDİ HİPODROM’unda altılı ganyan oyununa start verilecektir. Bu pist ve mesafeyi seven 2 – RÜZGARIN RUHU son koşusunu ölçü almadığımı belirterek günün bankosu olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

4. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-1 mücadelesi ile İSTANBUL’da Beşli Ganyanın başlangıç ayağına start verilecektir. 1300 mt.’lik kum pistte ilk defa start alacak olan 8 safkanın birincilik mücadelesini izleyeceğiz. 4 – İLKADIM galobu kadar koşsun hepsini peşinden sürükler. 1000’i 1.08 Rahat yapan bir safkanın buradaki rakiplerini geçememesi için ya savrulması ya da jokeyi tarafından teşvik ettirilmemesi gerekir. Ama üzerindeki usta jokeyi ile öncelik verdiğim ilk safkan İLKADIM alternatif banko olarak değerlendirilebilir. Rakip arayanlar; 1 – ATICI KIZ yazılabilir.

5. KOŞU: “M. ALPAY ÖZOĞUL KOŞUSU” 4 ve Yukarı İngilizlerin KV-8 mücadelesi ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu ekranlara gelecektir. 1 – GÜNGÖR BABA koşuyu kazanmaya en yakın isimdir. Rakipleri ise; 2 – MARVELOUS IRON ve 3 – CİHANIM değerlendirilebilir.

6. KOŞU: “IHLAMUR KASRI KOŞUSU” 3 ve Yukarı İngilizlerin KV-7 mücadelesi ile 2. ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; 3 – SHOPAHOLIC günün bir diğer bankosu olarak önerimdir. Bu safkanların içinde galop olarak en hazır isim olduğunu düşündüğümden usta jokeyi ile kazanmasını bekliyorum.

7. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-16 mücadelesi ile ALTILI GANYAN’ın Tabela ayağını izleyeceğiz. 1300 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuda 4 – PAN REKA , 3 – TOMS , 2 – ANGEL BLUE ve 1 – YAĞIZINOĞLU bu koşuda ayrımsız olarak yazılmalıdır.

8. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-3 mücadelesi ile İSTANBUL’da günün son yarışı ekranlara gelecektir. 2000 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek bu koşuda 2 – WIN FOR ME , 1 – KOSTANAY , 4 – DONTLOOSEDCONTROL , 5 – KUTAYHAN ve 3 – GÖZDE GELİN sıralaması benim çalışmalarımda çıkmıştır. Tuttuğunuz safkanları banko veya rakipli olarak yazmanızı öneririm.

8 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 2 – RÜZGARIN RUHU (BANKO)

2. AYAK: 4 – İLKADIM // 1

3. AYAK: 1 – GÜNGÖR BABA // 2 – 3

4. AYAK: 3 – SHOPAHOLIC (BANKO)

5. AYAK: 4 – 3 – 2 – 1

6. AYAK: 2 – 1 – 4 – 5  – 3

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "8 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
veliefendi

Bu siteyi seviyorum dostluk harika