8 OCAK 2017 – İZMİR ALTILISI

8 OCAK 2017 PAZAR günü İzmir at yarışı programında 6 koşu vardır. Altilim.net olarak; ALTILI GANYAN oyununun 1. Koşu ile Saat: 15:00'da başlayacağını belirtmek isteriz. Bol Şanslar Dilerim…

8 OCAK 2017 PAZAR günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 6 koşulu gündüz yarış programı ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları; 4. Koşu'da; "WILLIAM GIRAUD KOŞUSU" olacaktır. 8 OCAK 2017 (08.01.2017) İzmir at yarışı tahminlerimiz şöyle olacaktır;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-15 koşusu ile başlayacak olan ALTILI GANYAN oyunu 2100 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte ekranlara gelecektir. Son yarışlarını üst üste kazanma başarısı elde eden 4 – YİĞİTSOY (9 ile eküri) yine sevdiği pist ve mesafede yine birinciliğin güçlü adayı olarak gözüküyor. Bu safkana en ciddi rakip ise; 3 – ESRAR DEDE yakın takibe alacağını düşünüyorum. En ufak hatasında ise yarışı lehine çevirebilecek bir isim olup, tek atmayan yarışseverlerin kuponlarına yazmasını öneririm. Sürpriz arayanlara zaman zaman ters yarışlar çıkaran 2 – HORASANGÜNEŞİ , binici farkından dolayı 5 – DİNÇBEY ve değişen binicisi ile 1 – SIRKAYA (8 ile eküri) inceleyerek kuponlara yazabileceğinizi hatırlatmak isterim.

2. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDA EKRANLARA GELECEKTİR. 5 ve Yukarı Arap atların 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri HANDİKAP-14 yarış ile BEŞLİ GANYAN oyunu için start verilecektir. Aynı zamanda günün ganyanı da bu koşu üzerine oynanabilecektir. 20 safkanın birincilik için piste çıkacağı bu koşuda karışmaya çok müsait bir yarış olacağını unutmamak gerekir. Hayır arkadaş derdinize ne bu kadar safkanı bir koşuya yığıyorsunuz. Amaç yarışseverin kuponlarını büyütmekten başka birşey değil. Sıkıntılı olan bu koşuya öncelikle 5 – ZATI ŞAH ve 10 – İNSUYU'nu (17 ile eküri) önplana çıkararak başlamak istiyorum. Bu ikili bu pistte başarılı yarışlar sergilediklerinden dolayı önceliğe aldığım safkanlardır. Rakipleri konusunda; 4 – BAŞYAZAR , Bursa'da kendisini birinciliğe uzandıran jokeyi T. YILDIZ ile İZMİR'de start alıyor. Anlaştığı jokeyini belli ki bırakmak istememiş, iddaalı gördüğüm bu safkan en ciddi rakip olarak kuponlarda değerlendirilmeye alınmalıdır. 20 – KEREMEFE , 6 – İYONE ve 1 – KABAKÇI ise koşudaki sürpriz yapmaya müsait olan safkanlar olarak gözüme çarpan isimlerdir. (4 – BAŞYAZAR KOŞMAZ)

3. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-14 yarışı ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1600 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu koşuda; Son yarışında başarılı bir performans sergileyerek takibime aldığım 4 – LİDERBATUR bu defa birinciliği daha da yaklaştığını düşünerek alternatif banko önerisi olarak sizlere sunmak istiyorum. Rakip olarak ise; 3 – FANİZAN (7 ile eküri) ve anlaştığı binicisi ile İZMİR'de ilk defa piste çıkacak olan 2 – KOLAÇAN start problemi yaşamadığı taktirde adından söz ettirebilir.

4. KOŞU: WILLIAM GIRAUD KOŞUSU  günün önemli yarışı olup 3 Yaşlı İngilizlerin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 1600 mt.'lik kum pistte yapılacak AÇIK A-3 mücadelede; Tam mesafesinde start alacak olan 1 – GÜRSOYHAN etkili pilotu ile günün ilk banko safkanı olarak önerimdir. Mesafenin 1200 – 1400 mt. olması durumunda SİVEREK DİYARI'nın söz sahibi olabileceğini anladık… Bu yüzden rahat bir şekilde GÜRSOYHAN'ın geçen ki yarışınıda izlemiş birisi olarak 1600 mt.'de 4 Boy fark atarak yarışı birinci bitirdiğini biliyoruz. Halis bey bu konuda ne düşünür bilemem ama ben birinci gelmemesi için hiç bir sebep görmüyorum. 

5. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz atların 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistteki HANDİKAP-15 mücadelesi ile TABELA AYAĞI için start verilecektir. Son koşusunu bu pist ve mesafede 1.15.32 yaparak kazanan 4 – AIRTOUCH alternatif banko olarak tuttuğum bir diğer isimdir. Rakip eklemek isterseniz; 3 – TRAFALGAR , 7 – PATIENT ve 14 – DEATH RACER geniş kuponlarda gözardı etmemenizi önereceğim safkanlardır. Sürprizi ise; 1 – HAKUNA MATATA yapmaya müsait.

6. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların HANDİKAP-15 mücadelesi ile günün son startı verilecektir. 1600 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu koşuda; Starttan düzgün bir çıkış yapar ise 2 – CAN DADAŞ potodan geçene kadar kimseyi yanına yaklaştırmayacağını düşünüyorum. Ama en ufak hatasında 1 – GARAVAS'ın affetmeyeceğini de belirteyim. Çünkü; Bu ikili arasında tercih yapmak çok zor… CAN DADAŞ'ın 1 – 2 boy startta oyalanmas GARAVAS'ın yarışı lehine çevirmesine yetebilir.

8 OCAK 2017 – İZMİR ALTILI TAHMİNİ ŞABLONUMUZ

1. AYAK: 4 – YİĞİTSOY // // 2 – 5 – 1

2. AYAK: 5 – 10 // 20 – 6 – 1

3. AYAK: 4 – LİDERBATUR // 3 – 2 

4. AYAK: 1 – GÜRSOYHAN (BANKO)

5. AYAK: 4 – AIRTOUCH // 3 – 7 – 14 // 1

6. AYAK: 2 – CAN DADAŞ // 1

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.