7 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

7 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

7 MAYIS CUMARTESİ günü ANKARA’da 8 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Yedili Ganyan 2. Koşu ile saat: 15:00’da başlarken, 6’Lı Ganyan oyunu ise 3. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

7 Mayıs Cumartesi gündüz yarışlarına ANKARA 75. Yıl Hipodromu ev sahipliği yapıyor. Haftasonu tatili ile hipodromda at yarışını izleme keyfi bambaşka olmaktadır. Hala daha hipodroma gidip yarış seyretmeyen kaldıysa şiddetli oradaki havanın teneffüs edilmesini öneririm. Orada atları ve jokeyleri yakından görmek, koşuları yakından takip etmek bambaşka bir keyif. Yatsanız da insan umursamıyor bile… Ama ekranlardan izlediğimiz vakit nedense yatınca hemen sinirlerimiz zıplıyor. Unutuyoruz bazen bu oyunun fıtratında yatmanın da olduğunu. Mühim olan eğlence ile günü geçirebilmek veya 7 Mayıs 2016 Ankara’da olduğu gibi haftasonu kafa dağıtmak için hipodroma gidip hayatımızda bir değişiklik yapmak. Sadece ANKARA değil tabiki bütün programlar için geçerli bana bugün ANKARA programı denk geldi, hayırlısı diyelim. Baştan söyleyeyim ANKARA bu kadar dikkatsizliklerden kaçırılıyor. Yarışlar bittikten sonra şöyle inceleyeyim diyorum, bir de ne göreyim gelen atın ya çalışması iyi oluyor ya da daha önceden koştuğu koşuyu göremeyebiliyoruz. İşte şeytanın gözlerimizi bürüdüğü nokta burasıdır dostlar… Herşeyi görebilsek zaten her gün tuttururuz bu oyunu ama durum böyle sanıldığı gibi kolay değil. İstersen 1 gün boyunca komple incele bülteni, galopları vs… İstenilen nokta gösterilmek istenmiyorsa, gözümüze perde iniyor yine göremiyoruz. Kısa lafın özeti ufak ufak eğlencelik kuponları haftasonu ANKARA’ya hazırlamaya başlayalım…

1. KOŞU: Bu boş koşuda 5 – AMIGRA ilk tuttuğum isim olup rakibi 4 – TATVAN KIZILCA olarak görüyorum.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili ganyan ayağına ise 1 – STORM GIRL banko olarak bırakılabilir. Rakip arayanlar; 5 – SEYYAHKIZI‘nı değerlendirebilirler. Bu iki safkan her ne kadar ön planda olsa da içimden bir ses üç adet sağlam jokeyin ikinci, üçüncü ve dördüncü (puanlamaya göre) safkanlara binmesi beni biraz tedirgin etti. Bu yüzden ilk defa koşacak olan 3 – GİZEMLİTAY galoplarını kendisinin yaptırdığını farkettiğim M. GÜNDÜZELİ bu safkanı yarışta da tercihlediğini gördüm. Karışık bir koşu ama bence ilk iki önerdiğim safkan eksik koşarsa, süpriz için GİZEMLİTAY denenebilir.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-1 mücadelesi “BAŞLANGIÇ KOŞUSU” olarak altılı ganyanın ilk ayağını oluşturuyor. Yarış hayatlarına 900 mt.’lik Çim pist koşusu ile merhaba diyecek olan bu safkanlar için gerçekten belirgin banko vermek güç bir durum. Lakin ön plana çıkan isimleri sıralamak gerekirse; 5 – OĞLUM BERATIM , 4 – DIAGEO , 1 – ARDALI ve 10 – KURTAR ZEYNA ayrımsız şekilde puanlamaya göre ilk dört safkan olarak yazılmalıdır. Daha sonra süprizi ise; 9 – ECE HATUN ve 7 – BIXI önermek istiyorum. Ama başta da söylediğim gibi yarış karakterleri belli olmayan 10 SAFKAN yer alıyor. Yani bir nevi kafayı alanın bitirebileceği bir koşu. Bu yüzden tuttuğunuz isimlere muhakkak yer veriniz.

4. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz safkanların KV-6 koşusu ile ANKARA’da beşli ganyan oyununa start verilecektir. 7 – DEDEMŞAH burada ilk atım olacaktır. Daha sonra; 9 – OĞLUM BERAT , 3 – ES ES RUNNER ve 2 – DASKYLEION rakipleri olarak görünüyor. Süprizi ise; 6 – ZEUS yapabilir.

5. KOŞU: Bir daha yarış dünyasına böyle bir ismin gelmeyeceğinin tekrar altını çizerek 4 – CANKARDEŞLER yıkılana kadar BANKO olacaktır. Kum ve Çim, Kuru ve Islak, Çamur ve Yaş demeden ayırmadan koşan ve bugüne kadar başarılı olan CANKARDEŞLER yine banko diyorum. Evet çok büyük bir koşu T.B.M.M koşusu… Yarış ikramiyesi 700.000 TL dile kolay. Bütün safkanların kazanma şansı var ama ben bu koşuyu CANKARDEŞLER’e yakıştırdım… Bakalım neler olacak izleyip göreceğiz.

6. KOŞU: 7 – KHOR KALBA bu sefer ciddi bir kilo indirimi ile yarışa girdiğinden başarılı olacağına inandığım bir safkan. Küçük kuponlar da tek bırakılabilir. Rakibi ise; 3 – OLGO olacaktır. 

7. KOŞU: Geldik tabela ayağına… Bir BAŞLANGIÇ KOŞUSU’da burada var… Ekürisi bol bir koşu. 2 – CHACHACHA (9 ile eküri) , 10 – SALAMIS (7 ile eküri) , 11 – YAĞMURCAN (1 ile eküri) ve 3 – HAPPY WORLD yazarak geçebiliriz diye düşünüyorum. Zaten bu kadar atta da yatarsak kapatmak lazım. Kapatmak için de gerçi fazla at kalmıyor dışarda ama gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ama bu koşuda da bir süpriz önerim olacak 8 – BRIGITTE değerlendirilebilir.

8. KOŞU: Kısa mesafeli bir yarış ile ANKARA’da altılı ganyan oyunun son ayağı başlayacaktır. 3 – MÜRÜVVET üst üste koştuğu uzun mesafeli koşulardan tabela yaparak ayrılırken ciddi bir form yakaladığını düşünüyor ve ANKARA’da günün ikincisi bankosu olarak öneriyorum. Sizler tuttuğunuz isimler var ise yanına ekleyebilirsiniz.

7 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 5 – 4 – 1 – 10 // 9 – 7
  2. AYAK: 7 – DEDEMŞAH // 9 – 3 – 2 – 6
  3. AYAK: 4 – CANKARDEŞLER (BANKO)
  4. AYAK: 7 – KHOR KALBA // 3
  5. AYAK: 2 – 10 – 11 – 3 // 8
  6. AYAK: 3 – MÜRÜVVET (BANKO)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

4 Yorum - "7 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Engin cevahir

güzel bir yorum.emeğinize sağlık

gokhan ceylan

Verdiyiniz oyun cok guzel fakat sanki cankardesler bugun icin yikilir karauzum besleney benden soylemesi

Mert

Teşekkürler sayenizde yakaladım.

wpDiscuz