7 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILISI

ÇARŞAMBA günü Diyarbakır at yarışı programında 6 koşu bulunmaktadır. ALTILI GANYAN oyunu ise 1. Koşu saat: 14:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar…

7 ARALIK Çarşamba günü DİYARBAKIR 6 Koşu ile gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. 7 ARALIK 2016 (07.12.2016) Diyarbakır at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 4 Yaşlı Arap atların HANDİKAP-15 mücadelesi ile DİYARBAKIR'da ALTILI GANYAN için ilk start verilecektir. 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz bu yarışta; 1 – İÇİMSU ve 7 – SONSEVİNCEK ikilisi önplana çıkan safkanlardır. Rakipleri ise; 8 – ARCHİPELAGOS (Turbo yavrusudur, dikkat) , 10 – SERİMCAN ve sağı solu belli olmayan 3 – EDADÜLÜLE geniş kuponlarda yer almalıdır. Sürpriz için; 6 – AL ZENGİNKIZ gözüme takılan isim oldu.

2. KOŞU: 5 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-14 koşusu ise 1700 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 7 – AĞİTA burada ister istemez alternatif banko çıkan bir safkan. Tek çekindiğim durum dişi olmasıdır. Son yarışları başarılı idi tamam lafımız yok ama dişi safkanlar ile beraber start almıştı. Şimdi devreye erkek safkanlarda giriyor ama bültenler maşallah bütün dişileri favori ve please konumuna yerleştirdiği için erkekler ancak ve ancak sürpriz konumuna düşüyor. Burada en ciddi rakibi yine dişi bir safkan olan 2 – GÖNÜLHANIM'dır. Ağır kiloya yenik düşmez ise rakibine zor anlar yaşatabilir. Gelelim asıl mevzuya bu iki dişi eksik koşar ise ne olacak bu yarışın hali. 1 – DEMİRİZ sondan bir önceki yarışını URFA'da gerçekleştirmişti ve hemen notlarım arasına girmeyi başarmış bir safkan. Takibe almışız bir kere böyle fırsat bulmuş bize de değerlendirmek düşer. 8 – KİBARYA KIZI ve 9 – MİANUR sonraki ihtimaller olup, geniş kuponlara yazılabilir diyeceğim.

3. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların MAIDEN mücadelesi ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. Bu pist ve mesafede; 1.27.41'lik dereceye sahip olan 8 – SABAH YAĞMURU ve 1.27.69'luk derecesi ile 9 – YÜRÜSURHAT ikilisi önplana çıkardığım safkanlardır. Rakip olarak ise; 1.29.24'lük derecesi olan 1 – ÇİÇEKKAYA kuponların sigortası olabilir. Sürpriz için; 4 – KORSANKIZI hafif kilo ile start alıyor, takibe alınmalıdır görüşündeyim.

4. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz atların ŞARTLI-4 yarışı 1800 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 1 – MARDINAR son yarışını URFA'da yapmıştı ve pist sıkıntısı yaşadığını düşünüyorum. Şimdi ağır kilo ve binicisini yönünden tek atılmaya müsait bir safkan olarak görmüyorum. 6 – WHITE IRON ve 2 – SEA HORSE yazarsak bu ayağı sağlıklı bir şekilde izleriz sanırım. 

5. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların HANDİKAP-14 koşusu ile tabela ayağı için start verilecektir. Yine kısa mesafeli bir yarış izleyeceğiz. 2 – MIZARBEYİ ve 1 – DİLAVERAĞA koşunun favorisi ve pleasesi olarak kuponlarımıza öncelikli olarak yazmak gerekir. Bu ikilinin eksik koşması halinde ise; 1.23.01'lik derece yaparak MAIDEN'a rahat bir şekilde veda eden 12 – KARAÇDAĞLI rakiplerine zor anlar yaşatabilir. Üç safkanla bu ayağı rahat rahat izlettirirlerse izleriz.

6. KOŞU: 1700 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek olan ŞARTLI-3 koşu için ALTI, 2 Yaşlı İngiliz safkanları pistte birincilik mücadelesi vereceklerdir. 3 – CHEAT günün çatısı olarak seçiyorum… Günün son ayağını güzel bir banko isim ile kapatmış olalım.

7 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 1 – 7 // 8 – 10 – 3 // 6

2. Ayak: 7 – AĞİTA // 2 // 1 // 8 – 9

3. Ayak: 8 – 9 // 1 – 4

4. Ayak: 1 – MARDINAR // 6 – 2

5. Ayak: 1 – 2 // 12

6. Ayak: 3 – CHEAT (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.