VELİEFENDİ Hipodromu’nda günün bir sonraki önemli mücadelesi; 2000 metrelik çim pist üzerinde izlediğimiz 67. BAŞBAKANLIK KOŞUSU olmuştur… Ergun KALABAK‘ın sahibi olduğu ve Selim KAYA ile start alan FINESSE başarılı performans sergileyerek birinciliğe adını yazdırmayı başardı…

Günün 7. Koşusu’nda gerçekleştirilen BAŞBAKANLIK KOŞUSU AÇIK G1 yarışın ikincisi, son startında Fevzi Çakmak Koşusu (G2) galibi olan ve bugün Halis Karataş’la koşuya katılan HASAFET (Youmzain – Reemeya / Bernardini) olurken, 2017 yılı Preveze Koşusu (A3) galibi RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) da Akın Sözen ile üçüncü oldu. Daha önce bu koşuda 2 kez ikinci, 1 kez de üçüncü olan BLAZE TO WIN (Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan) ise bu yıl tabelanın dördüncü basamağında yer aldı.

Birincilik ikramiyesinin 650.000 TL olduğu koşuda; FINESSE için bitiriş derecesi 2.02.08 olurken, farklar; 2 Boy – 1/2 Boy – Boyun şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşunun ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Ergun Kalabak’a kupasını TJK Başkanı Serdal Adalı verdi.

TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya kazanan atın antrenörü Yasin Demirkıran’a, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk de jokey Selim Kaya’ya plaketlerini takdim ettiler. Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa törenine, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.