66. TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU’NU FINESSE KAZANDI

29 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 66. TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU (AÇIK G-1) mücadeleyi; Salih KAYA‘nın sahibi olduğu FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) isimli safkan, jokeyi Selim KAYA idaresinde kazanma başarısı göstermiştir.

2400 metrelik çim pistte gerçekleştirilen ve 480.000 birincilik ödülü bulunan yarışta; VANCOUVER (George Vancouver – Kilfarasy / Galileo) ikinci, DISTANT SHINING (Luxor – Thinker Bell / Always A Classic) üçüncü ve CORCOVADO (Toruk Macto – Tonnante / Hernando) dördüncü olarak koşudan ayrılmıştır. 

FINESSE için bitiriş derecesi 2.27.81 olurken, farklar 2,5 Boy – Burun – Burun şeklinde sonuçlanmıştır. 

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ

Türkiye Jokey Kulübü, 23 Ekim 1950 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın onaylarıyla Devlet Bakanı Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Saim Önhon, Halim Sait Türkhan, Nejat Evliyazade ve Sait Akson tarafından kuruldu. 14 Nisan 1951’de de Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın katılımıyla Ankara’da Ziya Gökalp Caddesi’nde ilk Kulüp tesisi açıldı.

1953 yılında Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla, “kamu yararına hizmet veren dernek” kabul edilen kulübün adının önüne, Türkiye kelimesi eklenerek Türkiye Jokey Kulübü adını aldı.

10 Temmuz 1953 tarihinde kabul edilen 6132 sayılı “At Yarışları Hakkında Kanun”un 5. Maddesi’ne istinaden Türkiye Jokey Kulübü ile Tarım Vekâleti arasında bir sözleşme yapıldı. Böylece Türkiye Jokey Kulübü, 3 Ekim 1953 tarihinden bu güne, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan aldığı yetkiyle at yarışlarını düzenlemektedir.

1954 yılında; İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplam 43 yarış günlük bir program uygulanmıştı. Günümüzde ise bu 3 ilimize, Adana, Bursa, Şanlıurfa, Elazığ, Diyarbakır ve Kocaeli de eklenerek yarış yapılan il sayısı 9’a çıkartılmış ve at yarışları yıl boyunca aralıksız olarak düzenlenmeye başlamıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.