66. BAŞBAKANLIK KOŞUSU’NDA PERSHING İSİMLİ SAFKAN HALİS KARATAŞ İLE ZAFERE ULAŞTI.

23 Temmuz 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda 66. BAŞBAKANLIK KOŞUSU için heyecan doruktaydı… 8 İngiliz atının katıldığı bu mücadele son metrelere kadar nefeslerin tutulup izlendiği bir yarış oldu… Kamil KAHYAOĞLU‘nun sahibi olduğu ve jokeyi Halis KARATAŞ tarafından iyi idare edilerek başarıya ulaşan safkan PERSHING (Scarface – Orse Gül / Sri Pekan) oldu. 

2000 metrelik çim pistte yapılan ve 550.000 TL birincilik ikramiyesi olan,  8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Gökhan Kocakaya idaresindeki BLAZE TO WIN (Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan) elde ederken, ABBAS YOLCU(Mountain Cat – Lifechain / Abbas) Ahmet Çelik ile üçüncü, son atakları ile bu önemli koşuya Ayhan Kurşun ile katılan PERFECT WARRIOR (Perfect Storm – Star Flicker / Woodman) ise tabelayı tamamladı.

Koşuyu kazanan PERSHING için koşunun bitiriş derecesi 2.02.78 olurken, farklar 1 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Kamil Kahyaoğlu’na kupasını, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal verdi.

Safkanın antrenörü İbrahim Bekiroğulları plaketini, Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk’den alırken, jokey Halis Karataş’a ise plaketini TJK Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Erdem verdi.

Kupa törenine, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mustafa Özdemir, TJK Asli Üyesi Celalettin Alkan ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.