Loading...

66. BAŞBAKANLIK KOŞUSU’NU KİM KAZANIR?

23 Temmuz 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’nda ekranlara gelecek günün önemli yarışı olan “BAŞBAKANLIK KOŞUSU (2017)” (GR-1) mücadelesine katılacak safkanlar ve jokeyleri aşağıdaki ankette yer almaktadır… Sitemizde ara ara bu tür önemli koşulara önceden anket uygulayarak, kazanabilecek safkanları ön plana çıkarmak istiyoruz. Daha önce GAZİ KOŞUSU 2017 için de bir anket uygulaması yapmıştık… Tabiki zaman ve imkanlar el verdiği müddetçe farklı çalışmalar ile altilim.net ailesinin farkındalılığını her zaman göstermek istiyoruz. Lütfen samimi olalım, anketlere samimi cevaplar verelim ki sitemizi kullanan dostlarımız, yarışseverlerimiz buradan faydalanabilsinler….

Ankete geçmeden önce bir anektod;  2016 yılı 65. Başbakanlık Koşusu galibi “FLY BY ME

2000 mt.’lik çim pistte yapılacak Başbakanlık Kupası Koşusu’nun bu yılki birincilik ikramiyesi, 550.000 TL olarak belirlendi.

1
SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler
Sedat Değirmenci

Başbakanlık Koşusu yorumum: 550 bin liralık bu Grup-1 koşusu yine nefesleri kesecek gibi. Yaş farklılıkları ve kilo farklılıklarını göz önüne alarak başlayalım. Daha yaşlı olan atların belli bir yaşa kadar daha genç atlardan daha iyi dereceler sergilediklerini gözlemliyorum. Artık bunun nedeni tecrübe midir, koşu alışkanlığı mıdır ne derseniz deyin. Bir atın koşu derecelerine baktığınızda da bunu görürsünüz. Geçen yıl aynı mesefayi, bir yıl sonra atın geliştirdiğini görürsünüz. Bu nedenle olmalı ki, genç atların (kazancı az olduğu için) kilosu daha düşük yapılır ki aradaki fark dengelensin. Bu uzun mesafede bence bu kilo farkı önemli bir belirleyici olacak. Pershing 54 kilo ile… DEVAMI »