65. TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU’NDA HASAFET BİRİNCİLİĞE UZANDI

23 Eylül 2018 İstanbul’da günün bir diğer önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen 65.’si düzenlenen TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU AÇIK G-1 yarışta; 9 safkanın 2400 metrelik çim pistte katılımı ile gerçekleşmiştir. 

450.000 TL birincilik ödülü bulunan TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU‘nda; Hakkı ÖZYURTERİ‘nin sahibi olduğu HASAFET (Youmzain – Reemeya / Bernardini) isimli safkan, binicisi Halis KARATAŞ idaresinde başarılı bir performans sergileyerek koşunun kazananı oldu…

HASAFET’in yarış kariyerinde ayrıca, Fevzi Çakmak (G-2) ve Dünya Veteriner Hekimler Günü (A3) Koşuları birinciliği ile Başbakanlık (G-1), Celal Bayar (G-2) ve Boğaziçi (G-2) Koşuları ikinciliği bulunuyordu.

Yarışın ikincisi ise Gökhan KOCAKAYA idaresindeki Preveze (A-3) galibi KATMA DEĞER (Win River Win – Alize / Banko II) oldu. Al erkek tay koşudaki tek 3 yaşlı safkandı. Son startında Ahmet Atman Koşusu’nu (KV-8) kazanan ve bu koşuya jokeyi Selim KAYA ile katılan ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion / Pharly) tabelanın üçüncü basamağında yer alırken, G-2 Sakarya ve Mehmet Akif Ersoy Koşuları galibi GAZIBORA KHAN (Native Khan – Enhance / Entrepreneur) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

HASAFET için koşuda ki bitiriş derecesi 2.29.11 olurken, farklar; 3 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.