65. TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU’NDA HASAFET BİRİNCİLİĞE UZANDI

23 Eylül 2018 İstanbul’da günün bir diğer önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen 65.’si düzenlenen TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU AÇIK G-1 yarışta; 9 safkanın 2400 metrelik çim pistte katılımı ile gerçekleşmiştir. 

450.000 TL birincilik ödülü bulunan TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU‘nda; Hakkı ÖZYURTERİ‘nin sahibi olduğu HASAFET (Youmzain – Reemeya / Bernardini) isimli safkan, binicisi Halis KARATAŞ idaresinde başarılı bir performans sergileyerek koşunun kazananı oldu…

HASAFET’in yarış kariyerinde ayrıca, Fevzi Çakmak (G-2) ve Dünya Veteriner Hekimler Günü (A3) Koşuları birinciliği ile Başbakanlık (G-1), Celal Bayar (G-2) ve Boğaziçi (G-2) Koşuları ikinciliği bulunuyordu.

Yarışın ikincisi ise Gökhan KOCAKAYA idaresindeki Preveze (A-3) galibi KATMA DEĞER (Win River Win – Alize / Banko II) oldu. Al erkek tay koşudaki tek 3 yaşlı safkandı. Son startında Ahmet Atman Koşusu’nu (KV-8) kazanan ve bu koşuya jokeyi Selim KAYA ile katılan ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion / Pharly) tabelanın üçüncü basamağında yer alırken, G-2 Sakarya ve Mehmet Akif Ersoy Koşuları galibi GAZIBORA KHAN (Native Khan – Enhance / Entrepreneur) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

HASAFET için koşuda ki bitiriş derecesi 2.29.11 olurken, farklar; 3 Boy – 1 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.