64. DİŞİ TAY DENEME KOŞUSU’NU KAZANAN HÜRAT OLDU

19 Mayıs 2019 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda günün ilk önemli mücadelesi olarak izlediğimiz 64. DİŞİ TAY DENEME KOŞUSU’nu (Açık-G1/D), Murat DIRAGUMANDAN’ın sahibi olduğu HÜRAT (Torok – Esmerbal / Okawango) jokeyi Gökhan KOCAKAYA idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır… 

570.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1600 metrelik çim pistte gerçekleştirilen yarışta; Halis KARATAŞ ile koşuya katılan THE LAST ROMANCE (Tizway – Cumulus / Kingmambo) ikinci, Selim KAYA eşliğinde ki LUCKY FOOT (After Market – Justin Time / Bin Ajwaad) üçüncü olurken, Özcan YILDIRIM idaresinde ki QUEEN OF PROTI (Kurtiniadis – Transatlantic / Sri Pekan) tabelanın son basamağını tamamlamıştır. 

Bu önemli koşuyu kazanan HÜRAT için koşudaki bitiriş derecesi 1.35.60 olarak belirlenirken, farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – 7 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi Murat DIRAGUMANDAN‘a kupasını TJK Başkanı Serdal ADALI verdi.

Safkanın antrenörü Metin ACAR’a plaketini TJK Genel Sekreteri Sadettin ATIĞ verdi.

TJK Genel Saymanı Adil Mert KAYA ise safkanın jokeyi Gökhan KOCAKAYA‘ya plaketini verdi.

Kupa törenine YKK Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ÖZBELGE, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel GÖKTÜRK ve Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender AYDINER de katıldı.

Jokeylik kariyerinde ikinci kez Dişi Tay Deneme Koşusu kazanma başarısı gösteren Gökhan Kocakaya, “Yarış içerisinde Hürat ile iletişimimiz mükemmel ilerledi, yarış da istediğimiz gibi gidince arzuladığımız sonucu aldık. Son düzlüğe de moralli girdiğimizi hissedince her şey kendiliğinden gelişti. Atımız, ihtiyacım olan yerde gerekli reaksiyonu göstererek bizi bu önemli koşuda zafere taşıdı” ifadelerini kullandı.

Triple Crown’ın ilk ayağını başarıyla geçen tayın sahibi Murat Dıragumandan ise, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda bu önemli koşuyu kazanmak daha da mutluluk verici. Atımızı taylığından bu yana bu yarışlara hazırlıyorduk. Kışı iyi geçirdik. Hedeflerimizin ilk ayağını tam istediğimiz gibi geçtik, sırada Kısrak Koşusu var. Tayımıza son derece güveniyoruz, bundan sonraki mücadelelerde yolumuza Gökhan Kocakaya ile devam edeceğimizi belirtmek isterim” diye konuştu.