4 Haziran 2017 İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen günün en önemli mücadelesi 62. KISRAK KOŞUSU‘nu (Açık-G1/D), İmat BOZDOĞANLI‘nın sahibi olduğu TARSUS BEYAZI (Banknote – Hamitin Kızı / Turaç) isimli safkan jokeyi Selim KAYA ile zafere uzanmayı başardı…  

Yeni Kraliçe Tarsus’dan çıktı… 

Bu yıl 62. kez düzenlenen Kısrak Koşusu’nu, düzlük üzeri yaptığı etkili ataklar ile kazanmayı başaran TARSUS BEYAZI, sezonun dişi taylar için bu en önemli klasiğini kazanarak, oldukça önemli bir başarının da mimarı oldu. Son kez 13 Mayıs 2017 tarihinde, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda katıldığı Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu’nu (A2) Akın Sözen idaresinde ikinci tamamlayan tay, bir önceki koşusu olan Nadas Koşusu’nu (KV-9) ise dördüncü olarak neticelendirmişti. 25 Haziran’da düzenlenecek Gazi Koşusu öncesi, dişi taylar arasında en iddialı isimlerden biri konumuna, yeni kraliçemiz TARSUS BEYAZI geldi.

Selim Kaya’dan 6. Kısrak Koşusu zaferi…

Başarılı jokey Selim Kaya, TARSUS BEYAZI isimli safkanla kariyerinin 6. Kısrak Koşusu zaferine uzandı. (1996 – Magic Princess / 2008 – Sparkling / 2009 Live Well / 2013 – Celeritas / 2015 – Tatvan İncisi)

2010 yılında MYSTICAL STORM, 2011 yılında BALÇİBİN, 2012 yılında AIR BORN, 2013 yılında CELERITAS, 2014 yılında SUZİ GOLD, 2015 yılında TATVAN İNCİSİ ve son olarak 2016 yılında TENERIFE SONG isimli atların kazandığı koşu, çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 3 yaşlı 18 safkan dişi İngiliz  tayı katıldığı koşuda ikinciliği, Yakup Elgaç’in sahibi olduğu, Müslüm Çelik idaresindeki FLASHING GIRL (Luxor – Umutlu / Strike The Gold) elde ederken, Serdal Adalı’nın sahibi olduğu, Akın Sözen ile bu önemli mücadeleye katılan BLACK CHINESE (Out of Control – The De Chine / Kendor) üçüncü, A. Halim Celaloğlu’nun sahibi olduğu, Burhan Kılınç ile koşuya katılan AL JAWHARA (Victory Gallop – Darga / Mountain Cat) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Birincilik ikramiyesi 700.000 TL olan koşuyu kazanan TARSUS BEYAZI için koşunun bitiriş derecesi 2.08.50 olurken, farklar 2,5 Boy – Uzak – 1 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi İmat Bozdoğanlı’ya kupasını, TJK Asli Üyesi A. Melih Kura verdi.

Safkanın antrenörü adına İmat Bozdoğanlı’ya plaketini, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verirken, TARSUS BEYAZI isimli tayın jokeyi Selim Kaya ise plaketini Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci’den aldı.

Törene, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.