6. ÖZGECAN ASLAN KOŞUSU’NDA HEADMAN BİRİNCİLİĞE UZANDI

Genç yaşta hayata veda eden Özgecan Aslan’ın hatırasını yaşatmak ve kadına yönelik şiddete karşı toplumda bir bilinç ve farkındalık geliştirmek adına TJK tarafından 2015’ten bu yana düzenlenen Özgecan Aslan Koşusu bu yıl da Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleşmiştir.

10 Mart Salı günü Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı ve Yönetim Kurulumuzun ev sahipliğinde gerçekleşen bu anlamlı etkinliğe Adana protokolü, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim ve YKK Üyeleri, Kulübümüz Asli Üyeleri, Adana Barosu, kadın dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile Bir Zamanlar Çukurova dizisi ekibinin de aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından oluşan yoğun bir katılım vardı.

10 Mart 2020 Salı günü TJK Başkanı Serdal ADALI ve Yönetim Kurulunun ev sahipliği yaptığı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol KAYİM ve YKK Üyeleri, TJK Asli Üyeleri, Adana Barosu, kadın dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile Bir Zamanlar Çukurova dizisi ekibinin de aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından oluşan yoğun katılımda 6.’sı düzenlenen ÖZGECAN ASLAN KOŞUSU‘nda (KISA VADE-9), Sanem KAHRAMAN‘ın sahibi olduğu HEADMAN (Dabirsim – Longoria / Desert Prince) isimli safkanı jokeyi Halis KARATAŞ idaresinde birinciliğe uzanmıştır.

1200 metrelik kum pistte yapılan ve 100.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; PASTORAL SENFONİ (Torok – Emma / Shining Steel) ikinci, BRUCE WAYNE (Victory Gallop – Memory And Magic / Sahm) üçüncü ve SPARTACUS (Mountain Cat – Rose Of The Boss / Tobougg) ise tabelanın son basamağını tamamlayan safkan olmuştur.

Kazanan safkan HEADMAN için bitiriş derecesi 1.13.11 olurken, farklar 1 Boy – 1,5 Boy – Baş şeklinde sonuçlanmıştır.

Özgecan Aslan Koşusu’nun ardından Şeref Tribünü’nde TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk’ün eşi Ferhan Göktürk, Asli Üye İnci Özdemir ve kadın misafirlerin de katılımıyla kalabalık bir kupa töreni gerçekleştirilmiştir. Koşuyu kazanan atın sahibi Sanem Kahraman’a kupasını, merhum Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan takdim etmiştir. Sanem Kahraman ise bu kupayı günün anısına Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan’a hediye etmiştir.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen Fark Yaratan Emekçi Kadınlar fotoğraf sergisi de bu özel gün sebebiyle Adana Yeşiloba Hipodromu’nda ziyaretçilerin ilgisine sunulmuştur.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.