6 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

6 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 6 MAYIS 2016 CUMA günü AT YARIŞI Programında 7 koşu vardır. Yedili Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 15:00’da, Altılı Ganyan oyunu ise 2. Koşu ile saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

Cuma günü İZMİR Şirinyer HİPODROMU 7 koşulu bir yarış programına ev sahipliği yapacaktır. Günün ilk yarış yeri olan İZMİR’de bakalım neler bizleri bekliyor, hangi isimler banko olacak aşağıdaki yorumlarımızda bunlara yer vermeye çalışacağız… Burada verilen isimleri değerlendiren yarışseverlerimize içtenlikle şunu söyleyebiliriz ki ganyanlı safkanlara yer verdiğimizi biliyoruz, inşallah sizler de bunları değerlendirerek güzel kurgular çıkarabiliyorsunuzdur. Amacımız ALTILI kurgularınızı alt üst etmek değil, aksine sizlere yardımcı olabilmektir. 6 MAYIS 2016 Cuma İzmir at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Araplar safkanlarının MAIDEN/DHÖW mücadelesi ile İZMİR’de yedili ganyan ayağına start verilecektir. Bu koşu’da 4 – HARZEMŞAHLI ve 7 – ULAŞBEY benim önerebileceğim ilk safkanlardır. Gelmesi kuvvetle muhtemel bu iki safkana rakip ise; Son koşusunda ciddi bir şekilde banko olarak güvenilen ama anlam veremediğimiz bir üçüncülüğe imza atan 9 – HIÇKIRIK tekrar değerlendirilmeye alınmalı görüşündeyim. 

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizler ŞARTLI-3 mücadele ile İzmir’de altılı oyunu başlayacaktır. Burada İZMİR pistinde bu mesafede en iyi dereceye sahip olan 2 – FİRDEVS ve ciddi rakibi olabileceğini düşündüğüm 3 – MENINA ayrımsız bir şekilde kuponlar da bulunabilir. FİRDEVS önceki yarışında ALAS ALAS’ın arkasından ikincilikle ayrılmıştı. Ama arkasına uzak ara bir fark atarak potoya uzanan ikinci isim olmuştu. Hemen ardından üçüncülük yapan MENINA bu sefer mesafenin kısalmasıyla belki yarışa ortak olabilir. Bu iki safkanın haricinde yine İZMİR’de 2000 mt.’lik uzun mesafeli son koşusundan ikincilikle ayrılan 1 – LION QUEEN ve 7 – ILARIA es geçmek olmaz. Süprizi ise; 4 – PRINCESS SIRENA ve 5 – ŞANLIKAYA yapabilir.

3. KOŞU: Yine kısa mesafeli bir koşu ile İZMİR’de beşli ganyan başlayacaktır. 1200 mt.’lik Kum pistte yapılacak olan bu yarışta; 5 – ALHABER son koşusundan sonra formunu koruduğunu görüyoruz ki bu koşuda önde gelen isimlerden biri olacaktır. Lakin; bu tarz mesafeler sürat yarışı olarak geçiyor, tempoyu tutturan safkan çıktığı gibi de bitirebiliyor. Bu yüzden ben bu ayağı kalabalık geçmeyi düşünüyorum. Rakiplerini sıralamak gerekirse; 284 günlük aradan sonra yine aynı jokeyiyle piste çıkacak olan 2 – ALADAĞLI , 3 – POWER OF THE SUN , 9 – TOROS KAPLANI , 10 – ERKEHAN ve 11 – ZAİSALAM kuponlara yazılabilecek diğer şanslı gördüğüm isimlerdir.

4. KOŞU: 5 – AKASYA bu koşuda riskli de olsa banko olarak önerimdir. Son yarışından bu yana gelişme kaydettiğini ve takibimde olduğunu belirtmek isterim.

5. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların 2000 mt. mesafede ŞARTLI-5 mücadelesini izleyeceğiz.  Denk güçte safkanların bir araya geldiği bu yarışta; 3 – DESTİÇAĞ ön planda tutuyorum. Ciddi rakip olabileceğini düşündüğüm isim ise 1 – ATEŞYAĞMURU değişen jokeyiyle bakalım bu sefer başarılı olabilecek mi. Süprizi ise; 4 – IŞKINAT ve 5 – TANIŞIĞI yapabilir.

6. KOŞU: Bir MAIDEN mücadele de ALTILI ganyanın tabela ayağında bulunmaktadır. Bu koşuda daha önceden koşup iyi derecelere sahip olan 7 – KUTUP ve 8 – HANIMSULTAN öncelik verilmesi gereken isimlerdir. Ama burada bir at var ki dikkatlerden kaçmayacaktır zaten M. ÇİÇEK’de hemen kapmış safkanı… 1 – ÇAHAN daha ilk defa koşacak olmasına rağmen harika bir galop ile birinciliğe ortak olabilecek bir safkandır.

7. KOŞU: Son 1600 mt.’lik koşusunu çok rahat bir şekilde kazanan 12 – ZORDERİN günün belki de ikinci bankosu olmayı hak ediyor. Rakipleri ise; 9 – AL MAHA ve 8 – CLARIS olarak görüyorum. Geniş kuponlarda; 5 – RUH ADAM ve 6 – FESTIVALE yer verilmesi gerekir. Süprizi ise; 2015 yılının ilk aylarında İZMİR’de üst üste üç yarış kazanıp ara verip daha sonra 2015’in son ayında usta jokey HALİS KARATAŞ ile tekrar yarışa katılan ama anlam veremediğimiz bir şekilde sonuncu olarak ayrılan 1 – BIANCOMONTANA bu koşuda değerlendirmeye alınabilir.

6 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 2 – 3 // 1 – 7 // 4 – 5
  2. AYAK: 5 – ALHABER // 2 – 3 – 9 – 10 – 11
  3. AYAK: 5 – AKASYA (BANKO)
  4. AYAK: 3 – DESTİÇAĞ // 1 // 4 – 5
  5. AYAK: 7 – 8 // 1
  6. AYAK: 12 – ZORDERİN // 9 – 8 // 5 – 6 // 1
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "6 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ahmet oguz akkaya

gercekten emeklerinize saglık tsk ler

wpDiscuz