6 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI (BY HİKO)

6 MAYIS 2016 – İSTANBUL SİSTEM ALTILISI (BY HİKO)

İSTANBUL 6 Mayıs 2016  Cuma günü 9 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 1. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile Saat: 17:15’de 7’li Plase ve 7’li Ganyan 3. Koşu ile Saat: 18:30’da, 2.Altılı Ganyan oyunu ise 4. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim… 

1. KOŞU: – (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Öncelikle koşu hayatına yeni başlayacak olan 2 yaşlı ingiliz taylarının ayağının düz basmasını dilerim. Bütün yarışseverler için kapalı kutu olan bu koşudan kim önde çıkacakbuna bir yorum getirebilecek olursak yılda sadece bir defa koşulan bu koşuda öcelikle eküriler favori olduğunda gelmez prensibine dayanarak benim ilk atım  4 – TIGER NEST rakip olarak tabiki favori durumundaki 2 – PAN AMİGO (ek.3 – PROXIMO) ekürileri (ikili için 3-PROXİMO’yu tercih edin) üçüncü bir isim olarakda çalışmaları tatminkar olan 1 – COPPERFIELD bomba ise gurubun sonuncu atı ana baba çimci bir at olan 6 – GÜLAN BİNDA.

2. KOŞU: Sanırım Tjk yönetimi 1.Altılı ganyan ilgi çeksin biraz daha oynanabilsin diye böyle bir koşuyu bu sıraya almışlar. Bu koşuda bulacağımız bir tekle diğer yarışlara daha fazla at yazabileceğiz  4 – ELMASINKIZI hayatının ilk yarışını üzerindeki jokeyi ile kazanırken koşuyu önlerde götürüp sonrada arayı açarak kazandı benim dikkatimi çeken arkasındaki guruba fark atmışken yarışın son metrelerinde dahi H.Karataş atı teşvik etti ve derece 1.08.05 oldu oysaki koşudaki en yakın rakibi ilk koşusunda ikinci olduğunda bu dereceyi yapmıştı aynı pistte 1.08.36 daha sonraki maiden koşusunda ise 1.06.89 derece ve aynı pist ve mesafede adeta uçarak kazandı. Bu mantığa göre benim tekim haklı olarak 3 – BEYAZ KULE’dir yarış bu iki atın mücadelesi şeklinde geçecektir. Beyaz kule bir adım önde bana göre ve bankom.

3. KOŞU: – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDANBAŞLAR): Uzun bir aradan sonra kumda bir yarış görüp Ankaradan gelen 2 – PAYİTAHT 7’li plase için tek önerebilirim 6 ve 7’li ganyan için bu ata rakip olarak sanırım koşu günü çim pist nemli olacağı için 6 – SOYLU GÜZEL ve koşunun favorisi 1 – ŞEKER AĞA’yı seçtim.Çok az bir ihtimal bile olsa bu mesafede kazanırken seyrettiğim ve beğendiğim 3 – HEARTHROB koşunun sürprizini yapabilir.

4. KOŞU: – (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): İlk başlangıç koşusuna göre biraz daha normal bitebilecek bir koşu bu bana göre.İlk atım tabii olarak çalışmaları fena olmayan 2 – NAMTAR olacaktır. Rakip olarak ise koşunun favorileri  5 -YENİLMEZ (ek.6-ERŞEN) ekürileri olacaktır. Bu tayları birlikte yazmak yararlı olacaktır.Aynı birinci başlangıç koşusunda olduğu gibi bu koşudaki bomba atım gurubun sonuncu ismi  3 – POYRAZ BU dileyenler bir çarpı atabilirler.

5. KOŞU: Son iki yıl hava muhalefeti nedeniyle bu koşu kumda koşulmuştu büyük bir ihtimalle çimde koşulacak.Son 1900 metrelik çim koşusunda üçüncü olurken beğendiğim  1 – CURTARALO geçen yıl bu koşuyu kazanan jokeyi ile benim ilk atım bu isme rakip olarak ise kumda ve uzun mesafede başarılı olduğunu gördüğümüz 7 – WİRETOP arasındaki mücadele birinciyi belirler sanırım. Bu iki ata sert gelebilecek bir üçümcü isim ise 4 – TEMSİL olacaktır. (H.Karataş Temsili tercih etseydi favori Temsil olacaktı DİKKAT !) 

6. KOŞU: 5 – BOBUSHKA büyük bir ihtimalle koşuyu kazanacaktır bankomdur.

7. KOŞU: Son iki yılın bu koşunun galibi 4 – GÜMBÜRGÜMBÜR İngilizlerin deyimi ile Hattrick yapabilecekmi ?  yanlız bu iki koşuyuda H.Karataş yönetimi ile başarmış ama bu atın asıl pilotu K.TOKAÇOĞLU olduğu için fazlada birşey farketmeyecek. Alternatif bankomdur. Tek yazamayanlar için tek bir at söyleyecem oda ilginç yarışlar sergileyen 5 – LOKOMOTİF bu at bildiğiniz ve seyrettiğiniz üzere son düzlükte çok faklı bir koşu stiline sahip önlerde gittiği bir sırada yanına gelen ata geçilecek hissini veriyor seyredenlere sonrada hırslanıp o rakibini geçiyor bilmeyenler lütfen izlesin. İstanbuldaki ikinci kaldığı koşuda Gümbür Gümbür’ü sadece bir at geçebilir oda DEVKAYA demiştim nitekim geçtide bu yarıştada aynı devkaya stilindeki bu at niye geçmesin. 

8. KOŞU: İstanbul pistinin yağan yağmurla birlikte ne hal aldığını bilemediğim için ve geçen günki gibi ağır veya yumuşak olacağını düşündüğüm için aslında kum orjinli fakat böyle pistte başarılı olacağını düşündüğüm iki VICTORY GALLOP yavrusu olan 2 – CRASSUS ve 9 – KING OF TRAKYA’yı başta tutuyorum.Son iki uzun mesafeli koşusundan sonra bu sürat koşusunda biraz zorlanacağını düşündüğüm 5 – GOLDEN FOOT bu iki ata rakip olacak en yakın isim. Bu koşudaki bomba atım ise 4 – ORKİNOS dileyenler yazabilir.

9. KOŞU: Günün son koşusu için yaptığım incelemelere göre benim ilk atım 6 – CANKURTBEY rakibi 8 – ŞEREFKAR ve neye istinaden  bu koşunun favorisi olduğunu kestiremediğim (ilk defa çimde koşacak)  4 – OLGUNBABA yazılabilir daha sonra ise 7 – AĞARAN, 9 – CANDOSTUM ve koşunun sürpriz olabilecek isimleri 3 – ÇİZMELİ (ek.14.ÖZDEMİRLİ) ekürilerini ekliyebilirsiniz.

6 MAYIS 2016 – İSTANBUL 1.ALTILISI  ŞABLONU: 

1.AYAK: 4 – (2/3) – 1 // 6

2.AYAK: 3 – BEYAZ KULE (banko)

3.AYAK: 2 – 6 – 1 // 3

4.AYAK: 2 – (5/6) // 3

5.AYAK: 1 – 7 – 4

6.AYAK: 5 – BOBUSHKA (banko)

6 MAYIS 2016 – İSTANBUL 2.ALTILISI  ŞABLONU:

1.AYAK: 2 – (5/6) // 3

2.AYAK: 1 – 7 – 4

3.AYAK: 5 – BOBUSHKA (banko)

4.AYAK: 4 – GÜMBÜRGÜMBÜR (Alternatif banko) // 5 

5.AYAK: 2 – 9 – 5 // 4

6.AYAK: 6 – 8 // 4 – 7 – 9 – (3/14)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "6 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI (BY HİKO)"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Wintersun

Yorumlarınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.
Yaptığınız yorumlar bana çok yardımcı oluyor sayenizde altılı buluyorum emeğinize sağlık.

wpDiscuz