5 Temmuz 2020 çok güzel bir Pazar sabahından herkese merhabalar. Bugün gündüz koşularımız İstanbul’da başlıyor. Tahminlere geçmeden önce dünkü İzmir koşularını bir değerlendirelim.

Bildiğiniz üzere 9 koşuluk yarış programındaki 8 koşuyu sizlere vermeyi başardık. %3.99 oynanan 25.95 orandan gelen (4)STRABON  gibi safkanları sizlere en ön sıralardan verdik. Birinci altılı ganyanı bildik ancak yıkmaya çalıştığımız ayaklarda favoriler geldi. Keşke o ayakların birisini yıkabilseydik çok daha yüksek ikramiyelerden bahsediyor olabilirdik. Yine de buna da şükür 🙂 Umarım faydalananlar olmuştur. İstanbul tahminlerine geçmeden önce aynı ricayı tekrarlamak istiyoruz. At yarışı bir hobi oyunudur ve gönlünüzden geçen safkanlara öncelik vererek, sizi üzmeyecek tutarlarda oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Evet gelelim İstanbul’a. İstanbul’da bugün çok güzel bir program var. Oldukça güzel isimler, yüksek ikramiyeli ödüllerde bir araya geliyor. 11 koşuluk yarış programında çift altılı ganyan heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 2.koşu ile birlikte 13:30’da başlayacak.

İkinci altılı ganyan 6.koşu ile birlikte 15:30’da ekranlara gelecek.

 

2. KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İstanbul’da birinci altılı ganyan son startını kazanan 6 safkanla başlıyor 🙂 6 şampiyon adayı. Güzel bir yarış olacağını düşünüyorum. Hepsi geçeceğim. Sıralamam; 1-7-3-6-4-2-5

3.KOŞU

Bugün Halis Karataş idaresinde start alacak (5)DEEP FOCUS tam 371 günlük arası bulunuyor. Ama çalışmalarına baktığımızda safkanı tutamamışlar. Güzel dereceleri var, hazır görünüyor. Usta pilotla da koşuyor olması güvencemi arttırıyor. Tek alternatifli ilk safkanımdır. Rakibi olarak Mustafa Çiçek idaresindeki (8)JAPS BOMB‘ı görüyorum. Yarış tecrübesi bulunan isimlerden (13)RACE CHANNEL artık maidendan çıkabilir. Approve orjinli (11)PINKY PIE ve (2)AY ÇİÇEĞİ eklemek istediğim diğer isimlerdir.

4.KOŞU

Zor bir yarış. (6)KAYI BEYİ bir adım önde gibi görünse de (1)SUMELHAN ve formsuz bir dönem geçirmesine rağmen kalitesinden hiçbir şey kaybetmediğime inandığım (2)BALDEMİR yarışın iddalı isimleri olacaktır. Pandemi sonrasında ilk kez start alacak (3)GRASHOF ise kollamak istediğim son safkandır.

5.KOŞU 

Bildiğiniz üzere (6)ULAN BATOR benim favori safkanlarımdan. Yarış hayatına başladığı ilk günden beri takip ediyorum. Koştuğu dönemde Gazi’de de kendisini tutmuştum. Harika bir safkan, bir çok şampiyonluğu var ama tam bir şampiyon kategorisine geçemedi. O eşiği atlayamadı. Yine de denk grupta pist ayırt etmeksizin kazanıyor, yarışçı inatçı bir safkan. 16 kez start aldığı Karataş idaresinde bugün bu grubu geçmesini bekliyorum. (6)ULAN BATOR geçilmez.

6.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

THE LAST SQUAT daha öncesinde defalarca tercihlediğim bir safkandı. Ancak son startlarında bir türlü isteneni veremiyor. Kısa mesafede daha iyi koştuğuna inanıyorum ama bugün 2100 çimde geleceğine inanmadığım bir safkanı da yazmak istemiyorum. Muhtemelen AGF çıkacaktır ama ben yazmayacağım. Uzun kumda iyi işler yapan (5)GYPSY GIRL‘i 2100 çimde görmek istiyorum ilk safkanım. Yine uzun kumda iyi işler yapmış (2)ARAGONA güçlü rakibi olacaktır. (4)ÇAKIRIN KIZI çok formda ve adeta son 400 de uçuyor safkan. Son 2 startında çimde uzunda kazanıp buraya geldi. Bugün kendisinden çok daha iyi safkanlar karşısında ne yapacak merak ediyorum ve yazıyorum. (8)SELEN KIZIM ve son olarak da (1)AMBUSGER‘i kuponuma eklemek istiyorum.

7.KOŞU

(11)PINE APPLE benim beklentilerimin olduğu bir safkan. En azından kendi grubunda, kendi seviyesinde iyi işler yapması gerekiyor. Bugün çok vasat isimler var. Ekürisi MYSTIC STAR ile birlikte koşacak olması büyük bir avantaj çünkü ekürisi de fena değil. Aynı zamanda PINE APPLE bugün usta pilot Kocakaya’ya emanet. Ben kazanacaklarını, kazanmaları gerektiğini düşünüyorum. (11)PINE APPLE geçilmez.

8.KOŞU

Çok zor bir yarış. Her safkan uzuna koşmayı seviyor. Kalabalık geçmekte fayda var. Uzun mesafe dedin mi (1)DOĞA KANUNU yaz oraya 🙂 (5)MOLTO BENE ve (3)KASALINA ciddi rakipleri olur. (4)RAMPAGE ve (6)ALY WINS kollanması gereken isimlerdir. (7)NIGHT LATERTNE ve (8)EYÜPŞAH rakiplerinin eksik koşmalarını değerlendirebilir. (2)MAKAMBO daha çok kısa koşmayı seven bi isim ama pencere bırakmak istemiyorum hepsi geçtiğim ayaktaki sıralamamdaki son isimdir.

9.KOŞU 

165.000 TL ödüllü Burhan Karamehmet Koşusu’nda son 3 startında geçilmeyen, yarışçı inatçı mücadeleci kelimenin tam anlamıyla karakteri bir at (6)SECRET LOVER. Böyle isimleri seviyorum. Koşuları net. Bugün de Özcan Yıldırım idaresinde kazanacağını düşünüyorum. (6)SECRET LOVER geçilmez.

10. KOŞU

Dişilere özgü 400.000 TL ödüllü Anneler Günü Koşusu. Öncelikle biz de buradan tüm annelerimize selam gönderelim. Ellerinden öpüyoruz iyi ki varsınız. (8)ULUBAŞ (7)TAÇSER ve (1)ATEŞBİBİ grubun üzerinde safkanlar olup bir adım önde görüyorum ve ayrımsız yazılmaları gerektiğini düşünüyorum. Son startlarında iyi işler yapan son 5 startının 4 ünü kazanıp son 3 startında geçilmeyen (12)GÖKÇE HATUN formda jokey Ayhan Kurşun ile rakip olarak yazılmalıdır. Formsuz bir dönem geçiriyor olsa da üst düzey bir isim olup (11)AYNİŞAN rakiplerinin eksik koşmaları halinde anında devreye girebilecek kalitede bir safkandır.

11. KOŞU

Altılı ganyanın kapanış ayağında Approve tayı (11)MELİNA HANIM‘ı Tokaçoğlu idaresinde ilk sırada görüyorum. Rakibi gelirse şaşırmayacağım isimlerden (2)BIANCA CAPELLO olacaktır. (14)VIA VENETO ve (12)NEXIA ihmale gelmeyecek isimlerdir. Yeri olanlar için (6)FANTASCTIC ANGEL ve ekürilerden (5)EL KIZI ilave edilebilir.

5 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 1.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 2.KOŞU1-7-3-6-4-2-5
2.AYAK – 3.KOŞU(5)DEEP FOCUS // 8-13-11-2
3.AYAK – 4.KOŞU6-1-2-3
4.AYAK – 5.KOŞU(6)ULAN BATOR
5.AYAK – 6.KOŞU5-2-4-8-1
6.AYAK – 7.KOŞU(11)PINE APPLE

 

5 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 6.KOŞU5-2-4-8-1
2.AYAK – 7.KOŞU(11)PINE APPLE
3.AYAK – 8.KOŞU1-5-3-4-6-7-8-2
4.AYAK – 9.KOŞU(6)SECRET LOVER
5.AYAK – 10.KOŞU8-7-1-12-11
6.AYAK – 11.KOŞU(11)MELİNA HANIM // 2-14-12-6-5

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.