Loading...

5 ŞUBAT 2017 – İZMİR ALTILISI

5 ŞUBAT 2017 – İZMİR ALTILISI

5 ŞUBAT 2017 PAZAR günü İzmir at yarışı programında 6 koşu vardır. Altilim.net olarak; ALTILI GANYAN oyununun 1. Koşu ile Saat: 15:00'da başlayacağını belirtmek isteriz. Bol Şanslar Dilerim…

5 ŞUBAT PAZAR günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 6 koşulu gece yarış programı ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları; 4. Koşu'da; "URLA KOŞUSU" ve 5. Koşu'da; "LOZAN KOŞUSU" olacaktır. 5 ŞUBAT PAZAR (05.02.2017) İzmir at yarışı tahminlerimiz şöyle olacaktır;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin 1900 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-3 mücadele ile İZMİR'de ALTILI GANYAN oyununun başlama startı verilecektir. 4 – MOON BROTHER ve 3 – FERHATHAN ikilisi bu koşuda önplanda tutmanızı isteyeceğim isimlerdir. Diğer rakiplerin start arası olmasından dolayı kendimce eledim… Sizler tuttuğunuz safkanları kuponlarınıza eklemekte özgür olduğunuzu unutmayın…

2. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDA EKRANLARA GELECEKTİR. 4 Yaşlı Arapların MAIDEN yarışı ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1900 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek bu mücadelede; 2.23.39'luk derecesi ile 4 – UMARAĞA ve 2.23.42'lik dereceye sahip olan 1 – ARAPHAO kazanmasını beklediğim safkanlar olarak küçük kuponlara ayrımsız yazılmasını önereceğim isimlerdir. Geniş kurgulara muhakkak; 7 – HAFİZE SULTAN , 10 – TUNCAL HANIM ve 6 – ALTIN İKLİM eklenmesi gerekir.

3. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz atların HANDİKAP-16 koşusu 2100 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte yapılacaktır. 4 – PIN UP alternatif banko olarak burada değerlendirilebilir. Rakip arayanlar; 1 – İPEKKIZ ve 3 – RED QUEEN gözardı etmesinler derim.

4. KOŞU: URLA KOŞUSU  İZMİR'de günün ilk önemli mücadelesi olarak ekranlara gelecektir. 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek KV-6 mücadeleye 4 ve Yukarı 5 İngiliz atı katılacaktır. 1 – BABADÖKER günün ilk banko ismi olarak önerimdir.

5. KOŞU: LOZAN KOŞUSU  Günün bir diğer önemli AÇIK GR-2 yarışı olup, 1400 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. 4 Yaşlı 8 Arap safkanın katılımı ile gerçekleştirilecek koşuda; 7 – SAHİPBEY bir adım daha önde… Hatta burada M. KAYA'nın üst üste iki yarışı kazanması normal sonuç olacaktır… Ama yinede sağlama almak adına; 8 – TARIKHAN , 3 – BARSKAN ve 1 – ALPTUĞHAN'ı yazıp sigortalayabiliriz.

6. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesi ile İZMİR Şirinyer Hipodromunda günün son ayağı için start verilecektir. 1400 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz yarışta; 1 – NO MORE ONE günün bir diğer banko ismi olarak sizlere önerimdir.

5 ŞUBAT 2017 – İZMİR ALTILI TAHMİNİ ŞABLONUMUZ

1. AYAK: 4 – 3

2. AYAK: 4 – 1 // 7 – 10 – 6

3. AYAK: 4 – PIN UP // 1 – 3

4. AYAK: 1 – BABADÖKER (BANKO)

5. AYAK: 7 – SAHİPBEY // 8 – 3 – 1

6. AYAK: 1 – NO MORE ONE (BANKO)

27
SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler
murat erkel

Öncelikle Admini dünkü başarılı İstanbul tahmini dolayısı ile kutlayalım..Durden ve Ulan Bator teklerini kullanarak oynayan yarışseverler 925 tl ikramiye kazandılar..Şimdi…Ulan Batorun kazandığı yarışta SİHİRBAZ lakaplı meşhur jokeyimiz Seyyah isimli safkana biniyordu ve kazanan Ulan Bator ile birlikte iki favoriden birisi idi..5 atın katıldığı yarışta önce 4 atın arkasında sıkışıp kalmayı becerdi ..Daha sonra dışarı açılmak isterken öndeki ata çok yaklaşınca bindiği at duraksadı ve aksiyon kaybetti..Bu arada atı alan üsküdarı geçmişti..Sonraki yalandan çabaları tabii ki fayda etmedi..Bu adama iyi jokey diyenlere ithaf olunur..Lütfen yarışı bir kez daha izleyip favori bir atın birincilik şansı nasıl itina ile yok edilir seyretsinler..Evet gelelim… DEVAMI »

Alper Jöntürk

Murat bey tahminleriniz için teşekkürler. Dünkü yarışları izlemedim. Muhtemelen Karataş hata yapmış olabilir. Ama  Türkiye de kırılmadık rekor, almadık kupa bırakmayan, bütün istatistikleri alt üst etmiş ve 44 yaşında hala en çok yarış kazanan (Yüzde olarak) bir jokeye "Kötü jokey" mi diyelim?

murat erkel

Halis beyin birincilikler anlamında en tepede olduğunu hepimiz biliyoruz,zaten rakamlar yalan söylemez..ancak her yarışta en favori at hangisi ise ona bindiğini de unutmayalım..Marka olmanın avantajını kullanıyor..Bu gün genç ve kabiliyetli jokeylerimizden birini seçsek ve bir yıl boyunca hep en favori atlara bindirsek..bir yılın sonunda İŞTE YENİ KARATAŞ der miyiz demez miyiz..Birde öyle düşünün..Sevgiler…

osman şahin

  Hiç bir jokeye özel bir sempatim yok.Ama her yarışı favori at yada H:Karataş kazanacak diyede bir beklenti olamaz.Yarış içinde zaman zaman hatalarda yapılabilir bu insani bir zaaftır,Açıkcası bazen H.Karataş dan dolayı benim de altılar kaybettiğim oldu.Ama kızsakda bir gerçek adam gerçekten bu ülkenin en iyi ve en büyük jokeyi.Ne yarışlar satan jokeyleri bir hatırlatın..Ha birde şu gerçektir başarılı olan kıskanılır…

Ibrahim

925e teşekkürler. 

 

osman şahin

Sevgili admin bence çok ön yargılısın H.karataş'ın kafayı alarak gittiği çok yarışlarda var,Hangi stilde gideceğine birazda antrenör ,menejer ,at sahibi vs karar veriyor değil mi?S.Kaya ile de rekabete de ihtiyacı yok bence,(Ama S.Kaya'nın olabilir.Çivili kamçı kullanan,Urfada 6 ay ceza alan ki aslında jokeyliği iptal edilmeliydi,Kayalar değil mi?)Bir kere daha belirteyim ne H;Kataraş nede diğerleri hiçde umrumda değil sadece objektif olmak gerek diye düşünüyorum.

Sedat

Herkese bol şanslar dileyerek geceden yaptığım kuponu sizlerle paylaşmak istedim. 1.Ayak: Ara vermiş atların olduğu, koşulmamış uzayan mesafede 3 nolu Ferhathan'ı sahipleri, M.Çiçek'ten alıp M.Kaya'ya teslim etmişler. O da Onları  mahçup etmeyecektir diye düşünüyorum. Favorimdir… Tek rakibi, ara vermiş olsa da kumun babası Fairson orijinli 5-Reco… 2.Ayak: Burada da mesafeyi uzatarak kafa karıştırmayı amaçlamışlar. Benim maidenlerde prensibim; önceden defalarca denemiş aynı jokeylerin yeniden denediği atlar. Burada birçok at bu şekilde. Bu nedenle karışık bir ayak… Sıralamam 9-4-1-2-6-7… 3.Ayak: Uzayan mesafede, bu kiloya düşmüş bir 3-Red Queen'i tanıyan jokeyiyle rahatlıkla tek attım… 4.Ayak: Kısa mesafede 1-Babadöker favori olsa da, 2-İlkaan'ı Karataş ile mutlaka yazın… DEVAMI »

CAN BEY

Eşdeğer handikap puanlı tayların yarışında ilk ayak HEPSi…2.ayakta 7 nolu hafizesultan beyaz bayrak aynaya koşacak…4 nolu umurağa ve 10 tuncalhanım rakipleri…..3 ayakta 1900 ve 2000  yariş dereceleri rakiplerinden 1 saniye daha iyi olan 4 pin up favorim rakip arayanlar sırasıyla 2…1…3. digerleri zor…..4.ayak 2 at dışına çıkmaz  2 ve 1….şimdi sıra teklerimize geldi…5 ayak önceki yarışında ağzındaki kantarmayı kitlediği için jokeyinin yapacak birseyi kalmayan ve bu huyunu çok sık tekrar etmeyen bu mesafede kazanmasını beklediğim 7 SAHİPBEY tekim…..gelelim son ayağa bu kez 6 kilo avantajlı koşacak 4 FLASH iS BACK KAZANACAK. bolşanlar.

Fatih 01

1) 3

2) 1.2.3.4.4.5.6.7.9

3) 1.2.3.4.

4) 1.2

5) 1.3.7.8

6)1

Herkese bol şans

Bu arada sayın admin dünki  altılı için teşekkür devamının gelmesi dileği ile bol sanslar

Metteyya

Admin şu gazete ve bültenlerdeki sözüm ona köşe yazarı ve tahmincilere on basarsın.Emeklerin için teşekkürler

mrdclk

izmir

6.4.3

10.4.7.9.1.2.6

3.4

ilkaan

saadın gücü

4.3.1.5.2.6..  bol sanslar…

Vahit Karaduman

1ayak

3.Ferhathan için kolay yarış olacaktır. Bankom

2ayak

Cazip bir banko daha 9 nolu Izemkizim banko tek rakip A.C İnan ile start alan Umaraga.

3 ayak

3 nolu Red Queen yine çok rahat kazanir banko

4 ayak

1ve 2 ayırıyorum.

5ayak

6 Saadingucu banko

6ayak

1 No More One kazanir 

Bahtınız açık olsun.

 

Sedat

Bahsettiğim, ara verip ilk koşuda hüsranlarla ilgili en yakın örnek 3-4 gün önce İstanbul'da yaşandı. Farkin ateşi ve Yaramaz Çocuk gibi iki kaliteli açık yarış atını 4-5 ay ara sonrası koydular eşeklerin içine. AGF'de ilk at olan Farkin ateşi ancak 11. olabildi. Yaramaz çocuk fena değildi, fakat ancak tabelaya girebildi… O koşuda yakında yarış gören 4-5 at vardı ve bir tanesi 21 ganyanla gelen Cosmic Cloud idi… Bu örnek ingilizlerde… Araplarda durum daha beter oluyor. Bu noktalara dikkat çekmek istedim…

Smyrna

1) 5

2) 1-6

3) 1-2-3-4

4) 1-5

5) 1-3-7-8-6

6) 1-3

iyi şanslar

 

 

Özgürce

5 ŞUBAT İZMİR PİSTLER NEMLİ BİLGİNİZE SUNARIM…!!!!

1.AYAK

3 FERHATHAN uzayan mesafede oldukça şanslı gözüksede 5 RECO da yazılmalı diye düşünüyorum 6 WEST GROVE süpriz..

2.AYAK

4 UMARAĞA VE 6 ALTIN İKLİM mücadelesine 1 ARAPAHO da katılabilir süpriz isim ise 8 HIRÇIN SUDE aman diyeyim!!!

3.AYAK

1 İPEKKIZ 3 RED QUEEN 4 PIN UP ve 5 KEİSHA da yazalım.

4.AYAK

1 BABADÖKER banko…

5.AYAK

6 SAADINGÜCÜ banko…

6.AYAK

3-4-5-6 sıralamam bol şanslar…

Feridun

İzmir

1. 5

2. 9,5,6

3. 3

4. 1,5,3

5. 8,7,5,6

6. 4,5,3

Bol şans

mustafa

Babadöker, bir şampiyon…yanına at yazılmaz, sürprizi baska yerde arayın beyler…

Babadöker, günün yıkılmaz kalesidir…

Jr neymar

3.4.5.6

Hepsi

1.4

1.2.5

1.3.6.7.8

1

Herkeze bol sanslar

Deniz

Güzel yorumlar için öncelikle teşekkürler. Benim anlamadığım bir nokta var. Özellikle admin'in bugün ısrarla Karataş yazmaması düşündürücü. İlkaan ve Saadın gücü isimli atların ismini bile geçirmiyor. Nedenini merak ediyorum. 
Saygılar, sevgiler 

Yb'cakır

1. Ne kadar formu pek ic acici olmasada uzun kuma yatkin orjini ile 1 nolu ati es gecmeyin.

2. Yine ilk ayaktaki gibi guclu kum orjini olan ve son iki kum kosusu gayet basarili uzunu daha iyi kosmasini bekledigim 6 nolu safkan tek.

3. Ayni stildeki atlarin bir araya toplanmasindan dolayi kosu dahada zorlasmis siralama 3.1.4.2.5

4. 1200 kumda  bu rakiplerine gore cok farkli olan 1.13 altinda defalarca kazanan 1. no banko.

5.izmirde yaris hayatina baslayip buradaki tum yarislari başarılı kalite 6 nolu safkan yuvasina birincilikle doner banko.

6. 1.3.4.5.2